مقاله ها

آشنایی با لامپ های COB

لامپ های COB

COB در واقع مخفف شده کلمه “Chips on Board” می باشد . که دارای معنای چیپ (تراشه ) هایی است که بر روی بورد نصب می باشند.

در این فناوری جدید، از تعدادی لامپ LED استفاده شده است. این لامپ ها را  به صورت چیپ بر روی یک بورد و ماژول سوار می شوند. به نحوی که هر زمان که لامپ روشن شد، دیگر یک لامپ معمولی نباشد و به صورت یک پنل روشن دیده شود.

دلیل طراحی لامپ های COB

LED ها در حال حاضر یکی از جدیدترین محصولات روشنایی به حساب می آیند. که دارای طول عمر زیاد و کیفیت نور خروجی بسیار خوبی هستند. اما همین لامپ های خوب هم دارای یک ویژگی ناراحت کننده هستند. ویژگی این لامپ ها این است که نور زیادی را در سایز کوچکی از لامپ ال ای دی از خود منتشر می کنند. در نتیجه این امر باعث می شود تا نور خروجی دارای درخشندگی بیشتری باشد. این عامل می تواند چشم فرد بیننده را آزار دهد.

پس بهترین راه این است که پوششی بر روی لامپ استفاده شود تا از میزان درخشندگی بیش از حد نور کم کند. اما خود این پوشش هم اشکالاتی دارد. یکی از این اشکالات این است که نور زیادی به هدر می رود. به همین منظور لامپ های سی او بی طراحی و ساخته شده اند. لامپ های COB این قابلیت را دارند که  به عنوان یک منبع نوری، نور را در مساحت بیشتری انتشار دهند.  این عامل موجب می شود تا خیرگی نور کمتری ایجاد شود. در عین حال که دیگر نیازی به استفاده از پوشش خارجی بر روی لامپ هم نیست و در نتیجه انرژی هم به هدر نمی رود.

لامپ های COB متشکل از مجموعه ای از لامپ های ال ای دی کوچک تر هستند که این خود دلیل بر بازدهی بیشتر نور در این لامپ ها بر محصولات عادی ال ای دارد.

شرکت نور گستر آماتیس این افتخار را دارد تا با بیش از ۲۰ سال سابقه در زمینه روشنایی، محصولات مختلف روشنایی خود را به صورت آنلاین به شما مشتریان عزیز عرضه کند. با ما در تماس باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *