مقاله ها

آشنایی با چراغ ریلی

آشنایی با چراغ ریلی

امروزه استفاده از چراغ ریلی یکی از روش های مدرن و جدید و در عین حال بسیار مناسب از لحاظ اقتصادی برای تامین کردن نور در ساختمان هایی است که معماری یا شرایط ویژه ای دارند.

در سیستم چراغ ریلی، منابع نور بر روی یک ریل که همگی در یک مسیر هستند. قرار داده می شوند. از این رو کلیه چراغ ها در یک ردیف در کنار یکدیگر قرار گرفته و روشن می شوند.

برای استفاده از این چراغ ها باید نکته مهمی را در نظر بگیرید.برای استفاده از این چراغ ها باید در نظر داشت که مسیر یا ریل مورد نیاز علاوه بر این که باید تحمل وزن چراغ را داشته باشند. شرایط انتقال دادن برق مورد نیاز را هم باید دارا باشند. پس مهم است که برای رسیدن به نتیجه باید سیم کشی برای تامین برق در مسیر همین ریل قرار بگیرد. ریل مورد استفاده برای به حرکت درآوردن چراغ ها نیز استفاده می شود.

با این روش دیگر نیازی به سیم کشی کردن مستقل هر چراغ نمی باشد. بنابراین با سیم کشی ریل، کلیه چراغ ها در یک ردیف انرژی مورد نیاز خود را از ریل می گیرند. که موجب می شود تا به طور منظم تری در کنار هم قرار گرفته و برای نور پردازی استفاده شوند.
ریل های استفاده شده در این گونه از چراغ ها، قابل نصب شدن بر روی زمین، دیوار، سقف و سایر سطوح را دارا می باشند. که مسلما با توجه به  کاربرد می توان نور را از زوایای مختلف به سطوح مختلف تابانید.

به علاوه نصب سیستم ریلی در ساختمان هایی که دارای سقف بلند نیز هستند، وجود دارد. برای این که بهترین و مناسب ترین حالت چراغ ریلی را انتخاب کنید. باید به نوع فضا، مساحت مورد استفاده، سوژه مورد نظر برای نورپردازی، رنگ نور مورد نظر و همچنین میزان هزینه ای که برای این کار در نظر دارید، توجه کنید.

انواع نور مورد استفاده در چراغ ریلی

برای این چراغ ها، دست شما باز می باشد. و از مدل های نوری مختلفی می توانید استفاده کنید. بعضی از این نورها عبارتند از :

 • لامپ LED
 • لامپ SMD
 • لامپ COB
 • چراغ رشته ای و متال

برای انتخاب هر کدام از این لامپ ها باید به میزان شدت نور مورد نیاز و میزان روشنایی دلخواه خود توجه کنید. پیشنهاد می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع لامپ های مورد استفاده در چراغ های ریلی با کارشناسان متعهد و با تجربه شرکت آماتیس ارتباط برقرار کنید.

و همینطور میتوانید از چراغ های ریلی سیلورلایت، که توسط شرکت آماتیس عرضه می شود استفاده  کنید که انتخاب مقرون به صرفه و خوبی است.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “آشنایی با چراغ ریلی

 1. عبدالله صرافیان گفت:

  سلام من صرافیانم برای دوتا سالن که ارتفاع۴ متریو خوهان چراع های ریلی حدوا ۶۰۰ متد مربع به چند عدد چراع و چند ولت مورد نیاز و قیمت های ان و مدل در واتس اپ هم می توتید بفرستید

  1. شرکت آماتیس گفت:

   با سلام و با تشکر از پیامتون، شماره ای از شما نداریم! صرف نظر از ارتفاع سقف به دلیل پرتاب نور بالای چراغ ریلی، در نظر داشته باشین استفاده از چراغ ریلی به عنوان تنها منبع نوری درست نیست، به تعداد محدوده و نقاطی که نیاز به نور پردازی داره( هر چراغ ریلی دایره ای به شعاع دو متر رو برای شما روشن میکنه) چراغ ریلی استفاده کنین، در کنار اون از پنل ۶۰ در ۶۰ یا چراغ cob سقفی یا چراغ سقفی دیگه ، در اونجا برای منبع اصلی نور استفاده کنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *