Silverlight | سیلورلایت

ریسه تزئین گلدان رنگی
آشپزخانه

قسمت چهارم

آشپزخانه

 

۱

معمولا آشپزخانه یکی از شلوغ ترین قسمت های هر منزل است. نه فقط تمام وعده های غذایی در آشپزخانه آماده می شوند بلکه گاهی اعضای خانواده و مهمان ها نیز در آنجا جمع می شوند. برای انجام کارهای آشپزی، کمک به بچه ها در انجام تکالیف و مطالعه لازم است آشپزخانه نور کافی داشته باشد.

  • طرحی برای آشپزخانه ترسیم کنید که نورپردازی آن روی نقاطی که کاری در آن ها انجام می شود بیشتر بوده و بعد برای هر قسمت نوع روشنایی مناسب از جمله کلی، کاری، تاکیدی یا تزئینی را انتخاب کنید.
  • در قسمت هایی که کارهای مختلف در آنها انجام می شود از لامپ هایی با وات بالاتر استفاده کنید.
  • آویزهای شیشه ای یا پلاستیکی نور مناسبی برای کل محیط فراهم می کنند.

 

۲

برای فضاهای کاری از لامپ های فلورسنت دکوری استفاده کنید. آشپزخانه هایی با متراژ کمتر از ۱۰۰ فوت مربع نیاز به دو لامپ فلورسنت و با متراژ بیشتر از ۲۵۰ فوت مربع نیاز به لامپ بیشتر دارند. برای ایجاد نور بیشتر لامپ هایی که با فاصله ۱۸ اینچی از کابینت ها و ۳ تا ۴ اینچی از مرکز نصب شده باشند بسیار ایده آل هستند.

۳

برای پیشگیری از ایجاد سایه روی پیشخوان و ایجاد نور کافی برای محیط کار در زیر کابینت ها نیز از تجهیزات روشنایی استفاده کنید. استفاده از لامپ های کم مصرف در زیر کابینت نیز منبع روشنایی مقرون به صرفه ای محسوب می شود. برای قسمت های باز روی سینک از نورپردازی رو به پایینی که داخل محفظه بوده و مستقیما به سینک بتابد استفاده کنید.

  • نصب آویزهای کوچک در فاصله ۱۸ تا ۲۴ اینچی فضای کار راه ایده آلی برای نورپردازی میز است، استفاده از آویزهای کم نور که در فاصله ۲۴ تا ۳۰ اینچی میزکار قرار گرفته باشند برای نورپردازی آن ایده آل هستند. ابعاد تجهیزات نورپردازی مورد استفاده باید ۱۲ اینچ از قطر میز کمتر باشد.

۴

اشیای خاص منزل، جزئیات معماری آن یا قسمت های سرو غذا را با نورهای محفظه دار روشن کنید. از نور مناسب برای روشن کردن زیرکابینت ها و محل قرار گیری پا استفاده کنید اینکار علاوه بر زیبا سازی محیط نورکافی برای حرکت در داخل آشپزخانه در هنگام شب را فراهم می کند.

۵

از لامپ های کم مصرف برای روشن کردن فضاهایی که نور کافی ندارند استفاده کنید. نور مناسبی که این لامپ ها ایجاد می کنند باعث روشن شدن سایه ها، کم شدن کنتراست و روشن شدن فضاهای عمودی می شود و حس بهتری در فضا ایجاد می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه