مقاله ها

آموزش نورپردازی اتاق غذاخوری

قسمت  سوم : غذا خوری

۱

سعی کنید با نورپردازی مناسب یک نقطه کانونی ایجاد کنید. فرض کنید میز غذاخوری در وسط قرار گرفته و صندلی ها اطراف آن چیده شده باشند تنها چیزی که برای تکمیل این فضا مورد نیاز است روشنایی مرکزی است. لوازم نورپردازی نقطه کانونی فضای اتاق محسوب می شوند بنابراین باید طوری آن ها را انتخاب کنید که علاوه بر رفع نیازهای روشنایی محیط بازگوکننده‌ی سبک استفاده از فضا باشند. چه سبک غذاخوری و سرگرمی تان راحت و غیررسمی باشد یا رسمی بهتر است محیطی ایجاد کنید که با این سبک سازگار باشد.

۲

برای نوردهی کلی از یک لوستر یا آویز استفاده کنید. هر دوی اینها منبع روشنایی مناسبی هستند و نورپردازی محیط را کامل می کنند. استفاده از لامپ های دیواری محفظه دار نیز علاوه بر افزایش نور محیط به بزرگتر دیده شدن فضا نیز کمک می کند.

  • لوستری را انتخاب کنید که ابعادش ۶ تا ۱۲ اینچ از عرض میز کوچک تر باشد و پایین ترین قسمتش تقریبا ۳۰ اینچ با میز فاصله داشته باشد.
  • لوسترهایی با میزان وات ۲۰۰ تا ۴۰۰ نور زیادی برای غذاخوری ایجاد می کنند.
  • برای نورپردازی روی میز غذاخوری از لوستری با نور کافی استفاده کنید.

۳

از نورهای بیشتر برای ایجاد تاکید و تمرکز در فضا استفاده کنید. برای این کار از لامپ های هالوژن قابل تنظیم استفاده کنید. این کار باعث افزایش نور روی میز شده و درخشش لوستر را بیشتر می کند. همچنین داخل گنجه های ظروف چینی و قفسه ها نیز از نورپردازی مناسبی استفاده کنید. نصب تجهیزات روشنایی مناسب داخل قفسه ها و گنجه ها باعث زیبایی بیشتر محیط می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *