اخبار متفرقه

آموزش نورپردازی هال، ورودی و پله ها

یکی از مهم ترین عناصر اصلی در هر خانه ای نور و روشنایی است. نورپردازی مناسب باعث می شود بتوانید کارها را بهتر انجام داده، احساس امنیت و راحتی بیشتری داشته باشید و از تمام پتانسیل منزلتان استفاده کنید. اما هر اتاقی نیازهای خاص و منحصربفردی در زمینه روشنایی دارد. در ادامه چند نکته و ایده برای نورپردازی هر یک از اتاق های منزل بیان می کنیم. اگر در رابطه با نوع تجهیزات روشنایی شک دارید یا به دنبال ایده هستید این راهنما کمک زیادی به شما خواهد کرد.

چطور اتاق ها و محیط خانه را نورپردازی کنیم

قسمت اول:  هال، ورودی و پله ها

۱

از نورپردازی و دکوراسیون برای ایجاد اولین تاثیر در میهمانان استفاده کنید. ورودی منزل اولین تاثیر را در کسی که وارد خانه می شود ایجاد می کند. از یک لوستر سنتی یا آویز مدرن یا یک لوستر نزدیک به سقف برای ایجاد نور اصلی و یک فضای گرم برای میهمانانتان استفاده کنید.

با نوردهی به آثار هنری توسط هالوژون یا نورهای روبه پایین محو به آن ها جان ببخشید. همچنین وجود آینه باعث ایجاد حس دکوراتیو و تزئینی در فضا می شود.

۲

حتما لوازم دکوری را متناسب با فضا انتخاب کنید. مسلما امکان نصب لوسترهای بزرگ در هر فضایی وجود ندارد بنابراین سعی کنید لوستری با ابعاد مناسب انتخاب کنید. همچنین اگر فضای منزل بزرگ است نیاز به تجهیزات نورپردازی بزرگ تریی دارید. اگر امکان مشاهده این لوازم از نمای بالا وجود دارد سعی کنید از لوستر یا آویزی استفاده کنید که از طبقه بالا نیز جذاب به نظر برسد.

۳

دقت کنید که برای امنیت بیشتر لازم است که هال و پله ها نور مناسبی داشته باشند. برای پیشگیری از بروز حادثه لازم است که پله ها از بالا تا پایین نور کافی داشته باشند و در هر دو طرف راه پله کلید برق نصب شود. برای ایجاد امنیت در هال هر دو و نیم تا سه متر وسایل روشن کننده مناسب نصب کنید. سعی کنید برای هر قسمت تجهیزات روشنایی مناسبی را انتخاب کنید مثلا برای ورودی بزرگ لوستر، برای هال از لامپ های نزدیک به سقف و برای پله ها از لامپ های کوچکتر استفاده کنید.

۴

 

برای تکمیل نور فضا می توانید از تجهیزات روشنایی دیواری استفاده کنید. این تجهیزات را بالاتر از سطح چشم (تقریبا با فاصله ۶۶ اینچی از مرکز وسیله تا کف زمین) نصب کنید طوریکه خود لامپ قابل مشاهده نباشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *