مقاله ها

آنچه باید درباره برق سبز (انرژی سبز) بدانید

انرژی سبز

با وجود پوشش ابردر بیشتر مناطق اما باز هم می توان از نصب پنل های خورشیدی بر روی سقف سازه های مسکونی بهره مند شد. به جرات می توان گفت که نیمی از نیازهای برق کشور را می توان از همین پنل های خورشیدی تامین کرد. اما خوب است در مورد برق سبز یا انرژی سبز اطلاعاتی را بدست آورید.

برق سبز به انرژی هایی گفته می شود که توسط انواع منابع انرژی تجدیدپذیر، مانند انرژی خورشیدی و باد به دست می آیند. این انرژی ها تجدیدپذیر هستند و از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می باشند.

برق سبز با هزینه کم

در سال های اخیر، فن آوری خورشیدی بسیار مقرون به صرفه تر شده است.

پنل های خورشیدی

سلول های فتوولتائیک که پنل های خورشیدی را تشکیل می دهند می توانند نور خورشید را به برق با بهره وری زیاد تبدیل کنند.

از ویژگی های بارز این پنل ها این است که قادرند در روزهای ابری نیز کار کنند.

در بسیاری از کشور ها مانند کانادا در راستای حمایت از انرژی سبز ، برای تشویق مردم به منظور نصب پنل های خورشیدی بر روی بام خانه هایشان، این ضمانت به آن ها داده می شود که اگر موفق شوند مازاد بر نیاز خودشتن انرژی تولید کنند، دولت انرژی مازاد را از آن ها خریداری می کند.

افرادی که از پنل ها و چراغ های خورشیدی و انرژی سبز استفاده می کنند، خیلی زود هزینه ای را که برای خریداری و نصب این پنل ها کرده اند جبران می کنند. چرا که با کاهش قیمت های نگهداری و پرداخت هزینه مصرف برق کمتر و افزایش کارایی سرمایه خرج شده خیلی زود بر می گردد.

قانون عضویت دولت ایران در آژانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر پس از تصویب مجلس و تأیید شورای نگهبان در ۱۴ خرداد ۱۳۹۱ از سوی رئیس جمهور ابلاغ شد. بر اساس این قانون، دولت اجازه خواهد داشت در آژانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر عضویت یابد و نسبت به پرداخت حق عضویت مربوط اقدام کند.

1 دیدگاه در “آنچه باید درباره برق سبز (انرژی سبز) بدانید

  1. ناشناس گفت:

    سلام عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *