اخبار متفرقه

آیا ایجاد احساس بهتر یکی از فواید روشنایی ال ای دی است؟!

حتما شما هم شنیده اید که چراغ های ال ای دی تاثیر زیادی بر روی خلق و خوی انسان دارند و یا این که در مورد چگونگی چراغ های LED بر سلامت مطالعاتی را انجام داده باشید. مزایای این چراغ ها بسیار زیاد است. کارشناسان سالهاست که در حال بررسی چراغ های LED بر سلامت و رفتار انسان ها هستند.

نور بخش مهمی در زندگی ما است. حال فرقی ندارد که در اتاق خواب باشیم یا دفتر کار. در هر صورت نور می تواند در بهبود خلق و خوی انسان ها تاثیرگذار باشد.

روشنایی و اثرات منفی آن بر خلق و خوی
بر اساس یک مطالعه، هر زمان که افرادی در محیط های تاریک قرار می گیرند، خلق و خوی آن ها تحت تاثیر قرار گرفته و رفتار ان ها بد شده و معمولا عصبی می شوند.

نورپردازی ضعیف می تواند خستگی چشم و سردرد را به همراه داشته باشد. این عوامل موجب تاثیر منفی در رفتار ما می شود. نور ضعیف همچنین تواند باعث افسردگی شود. اختلال افسردگی فصلی (SAD) یک اختلال خلقی است که بر روی افراد در نقاط مختلف جهان که در معرض نور طبیعی کافی قرار ندارند، تاثیر می گذارد. این افراد تجربه بی نظمی، اضطراب، نارضایتی، تنهایی و همچنین علائم دیگر را تجربه می کنند.

روشنایی و اثرات مثبت آن بر خلق و خوی
همبستگی مستقیمی بین افزایش درجه حرارت رنگ و حالت های مثبت رفتاری وجود دارد. هر زمان که فردی در مجاورت نور گرم قرار می گیرد کمتر خسته می شود.

هنگامی که انسان نور طبیعی کافی را دریافت نمی کند، مغزش چرخه بیداری / خواب را اشتباه تشخیص می دهد و مواد هورمونی را به اشتباه تولید می کند. درمان معمول برای افسردگی فصلی یا SAD درمان با نور است. مطالعات نشان می دهد که نور LED می تواند افسردگی را کاهش دهد و موجب تحریک حالت های مختلفی شود.

شما می توانید چراغ های LED را تنظیم کنید تا انرژی شما را در روز تامین کند و نور گرم و آرامش بخشی را در هنگام شب تولید کند تا چرخه خواب خوبی را داشته باشید. دیگر گزینه ها مانند نور رشته ای و نور فلورسنت این مزایای نور LED را ارائه نمی دهند.

چراغ های فلورسنت نور آبی مایل به سفیدی را تولید می کنند که برای روز مناسب است اما این نور برای شب خوب نیست. این نور می تواند خواب شبانه را مختل کرده و بی خوابی را به همراه داشته باشد. عدم خواب می تواند منجر به خستگی و کاهش انرژی در روز بعد شود.

منبع:

https://www.ledlightandpower.com/better-mood-one-benefits-led-lights/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *