مقاله ها

آیا روشنایی دفتر کار شما بر علیه (سلامتی و موفقیت) شما عمل می کند؟!

روشنایی دفتر کار

نورپردازی اداری می تواند خلق و خوی شما، همچنین بهره وری و عملکرد در کار را نیز تحت تاثیر قرار دهد. مجموعه ای مناسب از چراغ های LED می تواند تاثیر کلی بر روی نگاه کلی و احساس محل را داشته باشد.

بنابراین، کلید این است که روشنایی دفتر کار بر علیه سلامتی و موفقیت شما نباشد. با این حال، قبل از اینکه به این مسئله بپردازیم، مهم است که مشکلات شایع روشنایی را که یک فضای اداری با آن روبرو هستیم، بشناسیم.

مشکلات عمده روشنایی دفتر کار

نور ناکافی یا روشنایی کم
لرزش چراغ ها
چراغ های درخشان با نورهای خیره کننده
توزیع نامناسب از چراغ ها

هر یک از این مسائل، یک خطر است. بیایید این خطرات را درک کنیم و یک راه حل قابل قبول برای آن ها ارائه کنیم.

خطرات مرتبط با نور نامناسب 

روشنایی نامناسب نه تنها خطر آسیب فیزیکی را افزایش می دهد بلکه می تواند بر بهره وری کار تأثیر بگذارد .

نادیده گرفتن استفاده از لومن های روشن در راهروها و پله ها می تواند منجر به اشتباه تصادفی و در نتیجه سقوط از پله شده و آسیب های جدی و خطرناکی را متوجه فرد کند.
روشنایی ضعیف نیز باعث کاهش بهره وری در کار، به ویژه هنگامی که به سرعت و دقت در انجام یک کار نیاز است خواهد شد.

اثرات نامطلوب چشم و بینایی یکی دیگر از نتایج نورپردازی نامناسب است. چراغ های درخشان و یا بسیار چشمگیر می تواند نه تنها بر روی دید، بلکه می تواند باعث ناراحتی های موقت مانند سردرد و حالت تهوع شوند.
بنابراین، به غیر از توزیع بهینه از چراغ، به عنوان یک صاحب دفتر، باید تعیین کنید که چه مقدار نور مورد نیاز برای وضعیت یا فضا مورد نیاز است.

عدم توجه به استفاده از نور طبیعی

نور کم یا حتی هالیه ای از نور طبیعی از طریق پرده های دفتر می تواند منجر به آرامش کارکنان شود. از سوی دیگر، نادیده گرفتن نور طبیعی به طور کامل و استفاده مداوم از روشنایی مصنوعی ضعیف می تواند باعث افسردگی و عدم تمایل به کار شود. بنابراین، مطمئن شوید که فضای اداری شما در معرض نور طبیعی قرار دارد. با این حال، با توجه به محل یا جهت ساختمان، ممکن است روشنایی ساختمان های اداری تنها با نور طبیعی تامین نشوند.   در چنین مواردی، مهم است که چراغ های LED با روشنایی مطلوب نصب شود.

منبع:

http://www.wiprolighting.com/blog/is-your-office-lighting-working-against-you

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *