مقاله ها

اتوماسیون روشنایی با استفاده از سنسورهای هوشمند تشخیص حرکت

سنسورهای هوشمند

مصرف انرژی همیشه یک مسئله واقعی برای هر دولت و صنایع بوده است. این حدود 30 تا 50 درصد از مصرف برق ساختمان را تشکیل می دهد. مدیران هوشمند اهمیت کاهش هزینه های انرژی را درک می کنند. هزینه های انرژی یکی از بالاترین هزینه های عملیاتی است و سیستم های روشنایی ناکارآمد تنها سربار خواهند بود. از این رو استفاده از سنسورهای هوشمند امری واجب است.

روش کلیدی برای کاهش هزینه برق

ارتقا چراغ های LED
نوآوری های مداوم در صنعت روشنایی  و چراغ های LED روند فرآیند را ساده تر می کنند. سنسورهای هوشمند برای صرفه جویی در انرژی و کنترل اتوماتیک استفاده می شوند. زمانی که از سنسورهای هوشمند استفاده می شود، کلیه لوازم متصل به سیستم هوشمند به صورت اتوماتیک و هر زمان که شما برنامه ریزی کرده باشید روشن و خاموش می شوند. این امر موجب صرفه جویی در مصرف برق می شود.

یکی دیگر از ویژگی های ارتقا چراغ های LED این است که این چراغ ها این قابلیت را پیدا می کنند که نور خود را کم یا زیاد کنند. به این معنا که طوری برنامه ریزی می شوند که هر زمان فردی در مکان نصب چراغ وجود نداشته باشد، نور چراغ کم یا خاموش می شود و هر زمان که فردی در محیط قرار بگیرد، نور چراغ زیاد می شود و این بسیار هیجان انگیز است.

http://www.wiprolighting.com/blog/lighting-automation-using-occupancy-sensors

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *