مقاله ها

نکات مهم درباره استفاده از چراغ های استخری

استفاده از چراغ های استخری

در مطلب قبل بیان شد که چراغ های استخری گزینه های بسیار مناسبی برای نورپردازی و تامین روشنایی استخرها می باشند. اما باید بدانیم که برای استفاده از چراغ های استخری باید نکات مهمی را رعایت کنیم تا بهره بیشتری زا از این چراغ ها ببریم.

نکات مهم درباره استفاده از چراغ های استخری

 • نصب صحیح و استاندارد چراغ های استخری
 • نورپردازی چراغ های استخری
 • استاندارد بودن چراغ های استخری

به صورت کلی نکات مهم را در سه گزینه بالا معرفی کردیم که درباره هر کدام از آن ها توضیحاتی داده می شود.

نصب صحیح و استاندارد چراغ های استخری

چراغ های استخری یا چراغ های سونا را باید درست و صحیح نصب کرد. برای این کار باید این محصولات را به صورتی در کف استخر نصب کرد که نور تولید شده توسط آن ها موجب آزار و اذیت چشم افراد نشود.

برای رسیدن به این هدف باید در زمان نصب چراغ های استخری به محل قراگیری چراغ دقت کرد. این مسئله اهمیت زیادی دارد. محل قرارگیری چراغ ها باید به صورتی باشد که فاصله آن ها از هم نه زیاد باشد و نه کم.

تعداد چراغ ها هم اهمیت دارد. زاویه های نصب چراغ ها نیز مورد اهمیت می باشد. باید چراغ های استخری یا سونا به گونه ای نصب شوند که دارای زاویه های مناسبی بوده و ایجاد خیرگی نکنند.

نورپردازی چراغ های استخری

باید برای نورپردازی صحیح و درست علم این کار را داشته باشید. معمولا چراغ های استخری که به صورت تکی نصب می شوند تولید سایه کرده و منظره زیبایی را به وجود نمی آورند.

بهتر است تا چراغ های تکی را روبه روی هم قرار داد.

رنگ چراغ هم اهمیت دارد. برای استفاده از چراغ های استخری به منظور نورپردازی باید رنگی را انتخاب کنید که با رنگ بدنه استخر هارمونی داشته باشد.

استاندارد بودن چراغ های استخری

چراغ های داخل استخر باید کاملا مطابق با استانداردهای روز دنیا ساخته شوند. این چراغ ها باید ضد آب و ضد رطوبت باشند تا در تماس طولانی مدت با آب استخر دچار خرابی و زنگ زدگی نشوند. همچنین طراحی این محصولات باید به گونه ای باشد که سبب برق گرفتگی نشوند به همین دلیل ولتاژ مورد استفاده این محصولات ۱۲ ولت است و دارای ترانسی جهت تبدیل ولتاژ برق شهری به ولتاژ مورد نیازشان می باشند.

4 دیدگاه در “نکات مهم درباره استفاده از چراغ های استخری

 1. محمد گفت:

  سلام‌من این چراغ رو تهیه کردم بایک عدد ریموت کنترل رنگی هم گرفتم که گم شده میخواستم بببنم بدون ریموت هم روشن خواهند شد یا نه

  1. شرکت آماتیس گفت:

   سلام نمیدونم چراغتون رو از کجا گرفتین ولی ریموتش دوباره قابل تهیه هست و بله میشه بدون ریموت باشه

 2. NAQIBSAZEH گفت:

  ۰۹۱۲۱۹۷۸۸۷۴ ریموت دارد

  1. شرکت آماتیس گفت:

   ینی منظورتون اینکه چراغ استخری ریموت دار میخواین؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *