مقاله ها

انواع چراغ سردری

چراغ سردری

چراغ سردری یکی از انواع چراغ های حیاطی و ساختمانی است. مدل های مختلفی از چراغ سردری وجود دارد که می توان علاوه بر تامین روشنایی محیط با استفاده از آن ها محیط را جذاب و نورانی کرد.

چراغ های سردری قابل نصب در محیط های بیرون ساختمان، سردر ورودی ساختمان ها و داخل محوطه ها می باشند. به همین دلیل می بایست ویژگی های خاصی داشته باشند تا در برابر تاثیرات جوی مانند باد و باران و تابش نور خورشید، مقاومت داشته باشند.

چراغ های سردری به طور معمول می بایست بر روی قسمت های مسطح و ستون مانند نصب شوند. مثلا این چراغ ها گزینه بسیار مناسبی برای نصب بر روی دو طرف پلکان ورودی ساختمان هستند.

یکی از ویژگی های بارز این محصولات این است که باید برای ساخت آن ها از آلومینیوم دایکاست شده استفاده کرد. چرا که جنس این چراغ ها اهمیت ویزه ای دارد. آلومینیوم دایکاست شده سبب می شود تا چپراغ در برابر تابش شدید آفتاب یا بارندگی های فصلی مقاومت داشته باشد.

از نظر اندازه، معمولا این چراغ ها کوتاه هستند. چراغ های سردری از دو بخش تشکیل شده اند:

  • پایه
  • چراغ یا هد

با استفاده از بخش پایه به راحتی می توان چراغ را بر روی سطح مورد نظر نصب کرد. قسمت هد چراغ انواع مختلفی دارد و مسئولیت محافظت کردن از لامپ و ایجاد نور را بر عهده دارد.

جنس شیشه حباب این چراغ ها باید از پلی کربنات باشد. در این صورت در برابر ضربه مقاومت بالایی پیدا خواهد کرد.

بهترین لامپی که می توان برای این چراغ ها در نظر گرفت، لامپ LED است. چرا که در مصرف برق صرفه جویی زیادی می شود و لامپ دارای طول عمر طولانی است. از این هزینه تعمیر و نگهداری هم به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *