Silverlight | سیلورلایت

تفاوت لامپ های COB و SMD

بررسی تفاوت ظاهری لامپ های COB و  SMD

افرادی که دنبال فرا گرفتن اطلاعات در زمینه روشنایی و نورپردازی هستند به دنبال راههای تشخیص لامپ های سی او بی و لامپ های اس ام دی هستند. این مسئله برای خریدارن محترم هم اهمیت دارد. بنابراین امروز به بررسی تفاوت ها می پردازیم تا نحوه تشخیص این لامپ ها مشخص شود.یک راه ساده برای تشخیص این دو لامپ از یکدیگر، از روی شکل ظاهری آنها می باشد. لامپ های COB به صورت معمول دارای ظاهری خاص هستند. معمولا گرد و یا طولی می باشند. اما مشکل اینجاست که یک لامپ سی او بی به شکل مربع هم وجود دارد که  با یک لامپ اس ام دی با همان سایز دارای شباهت های زیادی است. و این موضوع است که کار را سخت می کند.

پس به گونه دیگری باید مقایسه کرد. بر اساس ساختار فیزیکی ، لامپ های COB دارای بوردی هستند که بر روی آن تعدادی چیپ یا تراشه سوار شده است. بر روی آن ها ماده فسفرسان ریخته شده است. به عبارتی دیگر این لامپ ها دارای یک بورد واحد هستند که چیپ ها بر روی آن سوار هستند.

اما از لحاظ ساختاری لامپ های SMD ساختار متفاوت و مجزایی دارند. در این لامپ ها یک یا چندین چیپ LED وجود دارد که به صورت مستقیم  به وسیله Golden Wire یا همان سیم نازک طلایی کاملا به هم وصل شدند. تفاوت لامپ های اس ام دی با لامپ های سی او بی در این است که در لامپ های SMD دیگر خبری از یک بورد واحد نیست. به همین دلیل است که در بسیار از موارد برای راحتی کار از شکل های مستطیل شکل برای لامپ های SMD بهره برده می شود. بنابراین بهترین راه این است که از یک ذره بین کمک بگیرید. با استفاده از ذره بین به راحتی قادر خواهید بود که سیم های طلایی را چک کنید.

در صورتی که در لامپ Golden wire وجود داشته باشد، این لامپ، لامپ اس ام دی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه