مقاله ها

تفاوت لامپ SPOT با WASH چیست؟

اگر مطمئن نیستید که می خواهید از لامپ spot استفاده کنید یا لامپ wash ، نگران نباشید! تصمیم شما به اینکه کدام یک کاربرد بیشتری برای شما دارد برمی گردد . با دانستن مطالب زیر در مورد هر یک از این منابع نور، شما ایده بهتری برای استفاده مناسب از این لامپ ها خواهید داشت.

لامپ Spot

لامپ های Spot یا نقطه ای به طور معمول یک دسته نور از با زاویه تابش کمتر از ۴۵ درجه را تابش می کنند. نور ساتع شده از سمت لامپ Spot  را می توان با نور فانوس دریایی مقایسه کرد. در این لامپ، نور از یک نقطه به فاصله بسیار طولانی تر از لامپ تابش می شود که آن نقطه قابل به راحتی کنترل است.

 

لامپ Wash

اساساً لامپ Wash ، در نقطه مقابل لامپ Spot  است. لامپ Wash ناحیه وسیعی از نور را که به یک فاصله بسیار طولانی نمی رسد، تابش می کند. لامپ Wash به طور معمول یک نور به زاویه ۱۳۰ درجه تابش می کند که این زاویه بسیار بزرگتر از زاویه تابش Spot است. هرچند پوشش نور این مدل بیشتر است اما توان مصرفی یکسانی با هم دارند.

 

Spot یا Wash : کدام را استفاده کنم ؟

اگر به دنبال روشن کردن یک فضای بزرگتر هستید مانند جاده ها، پارکینگ و هرجایی که می خواهید با نور پوشش دهید، از لامپ wash استفاده کنید. اگر میخواهید کنترل بیشتری بر روی یک منطقه کوچکتر و در فاصله دورتر داشته باشید، از spot استفاده کنید. به طور کلی نور spot روشن تر از لامپ wash است.

 

http://zenithlighting.com/spot-vs-wash-whats-difference/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *