Silverlight | سیلورلایت

عصر ما را به درستی عصر اطلاعات نامگذاری کرده اند. افزایش ناگهانی مصرف اینترنت و دیجیتالی شدن (دیجیتالیزاسیون) در سراسر صنایع، راه را برای تکنولوژی های نوآورانه باز می کند. در این میان، صنعت روشنایی نیز شاهد تغییرات پیشگامانه ای است و اکنون در اینترنت اشیاء (IoT) و Li-Fi قرار دارد. از زمان معرفی چراغ های LED در بازار، روزبروز نوآوری دارد بیشتر افزایش می یابد. نیازهای مصرفی نیز در حال تغییر است که منجر شده تا تولید کنندگان لامپ های LED برای پیدا کردن راه های جدید، دست به تحقیق و توسعه بیشتر بزنند.

تکنولوژی Li-Fi و رابطه آن با روشنایی LED

چراغ های LED دستگاه هایی نیمه هادی هستند که وقتی جریان الکتریکی از آنها عبور می کند، نور قابل مشاهده می شود. این فن آوری نیمه هادی در چراغ های LED باعث می شود تا میزبان کاربردهایی از جمله Li-Fi قرار گیرد. ارتباطات نور مرئی (VLC) زیرمجموعه ای از فناوری های ارتباطات بی سیم نوری است که از نور قابل مشاهده و مرئی به منظور انتقال اطلاعات استفاده می کند و تکنولوژی Li-Fi نیز مبتنی بر آن است.

Li-Fi یا Light Fidelity یک فناوری شبکه بیسیم نوری است که به منظور برقراری ارتباط بیسیم بین دیوایس های مختلف و انتقال داده ها بین آنها از چراغ های LED استفاده می کند. چراغ های LED مبتنی بر شبکه بیسیم هستند در حالی که Li-Fi انتقال داده ها را با تغییر شدت این چراغ های LED امکان پذیر می کند. یک فتوسنسور نور مدولاسیون را دریافت می کند که سپس به صورت الكترونیكی می شود. از آنجا که چراغ های LED را می توان به صورت مکرر روشن و خاموش کرد، این قابلیت، اجازه می دهد تا آنها را به جریان داده ها در سرعت های بالا متصل کرد. با این حال، تکنولوژی فعلی که Li-Fi را متصل می کند، مبتنی بر مدولاسیون شدت نور برای انتقال اطلاعات است. Li-Fi دارای طیف 1000 برابر بزرگتر برای ارتباطات بیسیم است که می تواند بار را در شبکه Wi-Fi موجود کاهش دهد.

منبع:

http://www.wiprolighting.com/blog/visible-light-communication-%E2%80%93-li-fi-and-its-applications

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه