Silverlight | سیلورلایت

لامپ های رشته ای

لامپ های رشته ای از سال 1879 میلادی تاکنون به ما سرویس دهی کرده اند، اما با آمدن و توسعه تکنولوژی LED، استفاده از آنها بسیار کاهش یافته است. اگرچه لامپ های بسیاری از نور خود را به صورت امواج مادون قرمز (یعنی حرارت) تبدیل می کنند، اما هنوز هم چندین مکان وجود دارد که در آنها همچنان نورپردازی سنتی (با لامپ رشته ای) بهتر از دیگر انواع لامپ ها عمل می کند. در این مقاله برخی از شرایط کلیدی که بسته به ضرورت یا به خاطر جنبه زیبایی شناختی در آنها نیاز به نور لامپ رشته ای وجود دارد را مطرح می کنیم؛ لطفا با ما همراه باشید.

در چه هنگامی بهتر است همچنان از لامپ های رشته ای استفاده کرد؟!

 

1- در مواقعی که کارایی و هزینه فاکتورهای چندان مهمی نیستند
یکی از ویژگی های برجسته لامپ های LED مصرف کم انرژی آنهاست که منجر به کاهش هزینه قبض برق می شود. با این حال، اگر میزان وسایل مورد نظر شما در طول سال نسبتاً منطقی باشد یا کمتر از 40 پریز در خانه دارید، احتمالا می توانید با لامپ های رشته ای به مدت دلخواه سپری کنید. چون در این شرایط، بهره وری و کاهش هزینه های طولانی مدت LED به طور کلی بر روی درآمد شما تاثیر چندانی نمی گذارد.

2- در اتاق هایی که کمتر می شود (ترافیک روشنایی کم دارند)
در اتاق های دارای ترافیک روشنایی پایین تر می توان از لامپ های رشته ای استفاده کرد. اتاقهایی که روزها یا ماه ها بدون روشن شدن لامپ می مانند، مثل اتاق تاسیسات زیرزمین و یا اتاق زیر شیروانی، نیازی به لامپ با کارایی بالا ندارد. از آنجایی که لامپ های رشته ای دارای طول عمر نسبتا کوتاه حدود 1000 ساعت هستند، کاهش دفعات روشن / خاموش این لامپ ها، باعث کاهش سایش و ریزش رشته های تنگستن می شود و به همین دلیل می توان تا مدت زیادی از آنها در اینگونه مواقع استفاده کرد.

3- روشنایی موقت
اگر به هر دلیل برای مدت کوتاهی به روشنایی نیاز دارید؛ لامپ های رشته ای گزینه خوبی برای شما هستند. مثلا برای چراغ های پاسیو جهت پارتی ها و یا برای سایت های ساختمانی، لامپ های رشته ای بسیار خوب عمل می کنند. شما می توانید آنها را در کوتاه مدت برای چند روز یا چند هفته استفاده کنید و با این کار هزینه های روشنایی خود را پایین نگه دارید.

4- در تجهیزات گرمایشی

لامپ های LED می توانند در هر جایی به جز زمانی که گرما آنجا وجود دارد، به کار رود. در حالی که LED ها برای یخچال ها و فریزرهای به کار می روند اما، وقتی درجه حرارت بالا می روند، باعث می شود دیودها بدون تهویه مناسب از بین بروند. بنابراین چسباندن یک لامپ LED مثلاً در اجاق یا مایکروویو تان اصلاً ایده خوبی نیست، وقتی که نیاز به لامپ در داخل تجهیزات گرمایشی دارید. می توانید از لامپ رشته ای مجاز استفاده کنید.

5- هنگامی که شما نیاز به یک نگاه خاص

اولویت شخصی یک دلیل رایج برای این است که برخی افراد همچنان چراغ های رشته ای را بیش از سایر منابع نور ترجیح می دهند و انتخاب می کنند. با وجود آن که LED ها به اندازه کافی پیشرفت کرده اند تا بتوانند تقریباً دمای رنگ 2700 کلوین، یعنی همان رنگ سفید گرم لامپ های رشته را تقلید کنند. با این حال، دستیابی به تابش و درخشش کلاسیک لامپ های رشته ای ریسه ای یا ادیسونی به طرز عجیبی برای لامپ های ال ای دی دشوار است. اگر بخواهید یک ظاهر خاص یا احساس خاص را به یک اتاق یا یک چراغ بدهید که این کار تنها از عهده لامپ های رشته ای بربیاید، پس در این شرایط هیچ اشکالی ندارد که از لامپ های رشته ای استفاده نمایید.

حالا با توجه به مطالب فوق در صورتی که مشمول یکی از موارد مذکور هستید، شما می توانید از لامپ های رشته ای خود با اعتماد به نفس استفاده کنید. اما با این حال اگر شما همچنان نیاز به مشاوره بیشتری دارید تا تصمیم بگیرید که آیا لامپ های رشته ای برای وضعیت شما مناسب هستند یا لامپ های دیگر، می توانید از مشاوره تیم تخصصی شرکت نورگستر آماتیس به صورت رایگان بهره مند گردید.

منبع:

https://blog.1000bulbs.com/home/when-to-use-incandescent-light-bulbs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه