اخبار

راهنمای خرید چراغ رشد گیاه

چراغ رشد گیاه ال ای دی حبابی 5 وات

لامپ رشد گیاه چیست و چه کاربردی دارد؟

در این راهنمای خرید چراغ رشد گیاه شرکت آماتیس می کوشد تا در مرحاه اول شما را تا حدودی با این نوع چراغ آشنا کند.لامپ رشد گیاه نور مورد نیاز گیاهان را برای فتوسنتز فراهم می کند. گیاهان تمام رنگ های موجود در گیاه را جذب می کنند به جز نور سبز(به همین دلیل گیاهان بیشتر به رنگ سبز دیده می شوند).لامپ رشد گیاه نیز با لامپ ها و لامپ های معمولی که به لوستر وصل می شوند متفاوت است چرا تمام طیف رنگی مورد نیاز گیاهان را فراهم می سازد.اگر آپارتمان نشین هستین و ساختمان شما نور گیر ندارد و فضای مطلوبی را برای رشد گیاهان را ندارد لامپ رشد گیاه یک راه حل عالی برای حل مشکل نگهداری گیاهان در اپارتمان هاست.لامپ رشد گیاه در گلخانه ها نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرد و باعث افزایش بازه و سرعت کار شود.در گزشته از لامپ های متال هالید یا بخار سدیم برای رشد گیاه استفاده می شد.این لامپ ها علاوه بر ساطع کردن طیف نوری در بازه فعال فتوسنتزی ،فرو سرخ و فرابنفش نیز ساطع می کند که برای انسان به شدت مضر است.اما امروزه با گسترش لامپ های ال ای دی در زمینه رشد گیاه بازه تابش نوری در طیف فعال فتوسنتزیزی نیز پیشرفت چشم گیری داشته است.شرکت آماتیس نیز می کوشد تا با تهیه یک راهنمای خرید از لامپ رشد گیاه و پیشنهاد محصولات بر اساس المان های مختلف شما را در انتخاب یک محصول مناسب کمک کند.المان های مد نظر شرکت اماتیس شامل قیمت لامپ های رشد گیاه ، توان مصرفی ، نوع پایه و شکل ظاهری می باشد.تمام لامپ های پیشنهادی در راهنمای خرید لامپ رشد گیاه توسط ما عرضه می شود و قابل مشاهده است.

راهنمای خرید چراغ رشد گیاه

راهنمای خرید لامپ رشد گیاه

راهنمای خرید لامپ رشد گیاه بر اساس قیمت

شاخصه قیمت بسیار مهم است؛از جهت این که تاثیر موثر قیمت بر روی تصمیم نهایی هر خریداری بدون انکار است.علاوه بر آن دسته بندی محصولات در دامنه قیمت های متفاوت علاوه بر مزایا و معایب می تواند تصمیم گیری را برای شما مخاطب عزیز بسیار راحت کند.

لامپ رشدگیاه با قیمت ارزان و مناسب

لامپ رشد گیاه مناسب در این بازه از قیمت می توان از لامپ رشد گیاه اشکی نام برد که به خاطر ظاهر زیبایش می تواند مورد استفاده برای گل های زینتی موجود در آپارتمان ها مورد استفاده قرار می گیرد.قیمت این محصول ۴۰ هزار تومان قیمت دارد.

لامپ های حبابی با چیپ باکیفیت و جنس بدنه مقاوم پیشنهاد شرکت اماتیس در لامپ های رشدگیاه ارزان قیمت است.این لامپ ها در توان های توان ۵وات عرضه می شود؛ همچنین مقاوم در برابر گردوغبار بوده همچنین نصب آن اسان است و با قرار دادن یک سرپیچ ساده می توان از آن استفاده کرد.

لامپ رشدگیاه با قیمت متوسط

لامپ رشدگیاه در بازه قیمت متوسط که می توان به آن اشاره کرد لامپ رشدگیاه هیتسینک داربا توان ۳ وات است.این لامپ از چند ال ای دی ساخته شده که فرکانس های منتشر شده از این ال ای دی ها مکمل یک دیگر بوده و برای گیاهان استوایی و پهن برگ می تواند مناسب باشد.

لامپ رشد گیاه قیمت بالا تر

در این بازه قیمتی از لامپ رشد گیاه هیتسینک دار در توان های مختلف ۵و ۷و۱۲می توان یادکرد.هیتسینک این محصولات بسیار با کیفیت و یک دست کار شده که همین امر در دفع گرمای تولید شده توسط لامپ می تواند بسیار کمک کننده باشد و بازه لامپ را بالا ببرد.

از دیگر محصولات مورد پیشنهاد شرکت اماتیس در این رنج قیمتی لامپ رشدگیاه خطی با توان ۹وات است.ظاهر خاص و متفاوت این لامپ در افزایش کارایی این محصول بسیار موثر بوده که این قابلیت را به مصرف کننده می دهد تا بتواند به راحتی از این لامپ رشدگیاه استفاده کند.

راهنمای خرید لامپ رشد گیاه بر اساس میزان استفاده

اگرشما قصد استفاده از لامپ رشدگیاه را به صورت مداوم و شبانه روز به مدت چندروز را دارید لامپ های بدون هیتسینک دار نمی تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.حتی جنس هیتسیک های موجود در لامپ های رشدگیاه را باید مدنظر قرار داد؛چرا که هیتسینک موجود در لامپ ها خنک کنده هستند و می توانند در خارج کردن گرما و پایین آوردن دمای چیپ ست لامپ های رشد گیاه بسیار موثر باشد.به همین جهت شرکت اماتیس به شما لامپ هایی با هیتسینک های با کیفیت خوب است که در توان های متنوع ۳،۵،۷،۱۲ عرضه شده است. شما می توانید متناسب با حجم کار خود توان مد نظر خود را انتخاب کرده و با خیال آسوده استفاده کنید.

"<yoastmark

راهنمای خرید چراغ رشد گیاه با توجه به محیط و نحوه قرارگیری گل وگیاه

نحوه قرار گیری و الگوی چینش گل و گیاه در محیط کشت شاخصه ای مهم است که نمی توان نادیده گرفت چرا که با قرار دادن لامپ مناسب برای محیط کشت می تواند راندمان کار را حتی تا ۲ برابر افزایش دهد.به همین دلیل می توان محیط کشت را به به دو حالت اصلی مورد بحث قرار داد.حالت اول حالت ردیفی است که بیشتر در محیط های گلخانه ای قراردارد.پیشنهاد ما لامپ رشد گیاه رشته ای است.این لامپ رشد گیاه به دلیل نازک بودن و نصب راحت می تواند به روی هر شافل یا میله ای سوار شود و بدون لغزندگی ،محکم باشد.
حالت دوم حیط مسقف است مانند محیط خانه و حتی انباری و … که در این شرایط برای آسودگی در نصب پیشنهاد ما لامپ های رشد گیاه سرپیچ دار است.چراکه به راحتی می توان آنها را بازو بسته  و حتی تعویض کرد.

نکاتی موثر در روش استفاده از چراغ رشد گیاه

لامپ های رشد گیاه بسیار کاربردی و جالب برای استفاده در آپارتمان هاست.به طوری که شما می توانید سبزیجات معطر و خوراکی را در خانه خود با رعایت چند نکته مهم و موثربکارید. فاصله ی لامپ تا گیاه بسیار مهم است و نباید نسبت به آن بی اهمیت بود؛اندازه مناسب را می توان میزان ۲۰ الی ۳۰ سانت در نظر گرفت که این بازه برای گیاهان مختلف بسته به شرایط خاص مورد نیاز برای آن گیاه متغیر است.اگر لامپ را زیاد از حد به گیاه نزدیک کنید ممکن است برگ های آن سوخته و آسیب می بیند.حال اگر می خواهید از اندازه مناسب برای گیاه خود مطمئن شوید می توانید دست خود را زیر لامپ قرار دهید؛اگر دست شما گرمای لامپ را حس کرد،لامپ را کمی عقب تر قرار دهید.

برای مشاهده موارد مشابه در سایت های خارجی و اطلاعات بیشتر برای شما علاقه مندان اینجا کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *