اخبار متفرقه

روشنایی و نورپردازی معماری و مهندسی

در هنگام طراحی یک فضا، نور هرگز نباید نادیده گرفته شود. برای نورپردازی معماری و مهندسی فاکتورهای مهمی وجود دارد. اگر شما دانش و آگاهی لازم را در این زمینه ندارید از یک حرفه ای کمک بگیرید.

آیا به حرفه ای نیاز دارید؟

اگر به دنبال نورپردازی منزل یا محل کسب و کار خود هستید بهتر است از یک طراح حرفه ای کمک بگیرید. یک طراح حرفه ای نورپردازی اطلاعات لازم برای نورپردازی را در اختیار شما قرار می دهد. همچنین ایرادات نورپردازی را به شما گوشزد کرده تا آن ها را برطرف کنید. بنابراین از بروز هزینه های اضافی جلوگیری می شود.

طراحان چه نگاهی خواهند داشت؟

یک طراح نورپردازی معماری به چند چیز نگاه خواهد کرد. اولین فاکتور نورپردازی خوب و مناسب است. از آنجایی که هدف اصلی هر طراح نورپردازی، فراهم کردن نور مناسب است، بنابراین تمام فاکتورها را به کار می بندند تا نوری مناسب با محل مورد نظر شما فراهم شود. موضوع بعدی که یک طراح نورپردازی می بایست به آن بپردازد، منتشر کردن نوری است که برای چشم زیان نداشته باشد و در اصطلاح خیره کننده نباشد. به عنوان نمونه، نورپردازی اتاق نشیمن با نورپردازی اتاق خواب و نورپردازی یک تابلو یا فرش نفیس بسیار متفاوت است. هر کدام دانش خاصی را می طلبد اما مسئله ای که در هر کدام مشترک است این است که نور منتشر شده نباید خیره کننده و آزار دهنده باشد. پس باید دمای رنگ مناسب با هر مکانی در نظر گرفته شود.

بالاخره نکته نهایی که یک طراح معماری به آن نگاه خواهد کرد بهره وری انرژی است. صرفه جویی در انرژی مسئله مهمی است. چرا که ممکن است هزینه های گزافی را بر دوش شما قرار دهد. بنابراین باید از محصولات مهمی استفاده کرد که در مصرف انرژی صرفه جویی شود.

حال مسئله مهمی که مطرح می شود این است که زمانی که شما به دنبال استخدام یک طراح حرفه ای هستید، اطمینان حاصل کنید که آنها دارای مهارت، دانش و تجربه هستند. نمونه کارهای آن ها را ببینید و بهترین فرد را انتخاب کنید.

منبع:

https://www.warehouse-lighting.com/articles/Importance-of-Architectural-Lighting

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *