مقاله ها

کدامِیک از انواع لامپ های روشنایی برای سوئیچ دیمر مناسب می باشد؟

سوئیچ های دیمر دار، امپ ها کنترل و تنظیم کنند.این قابلیت را دارند که میزان نور را در وسایل روشنایی کنترل و تنظیم کنند. این سوئیچ ها روشنایی را برای مطالعه کردن، کارهایی مانند آشپزی و خیاطی کردن به خوبی تنظیم می کنند. این کلیدها نور مناسب و آرامش بخشی را تنظیم می کنند و از بروز اختلال در خواب کودکان هم جلوگیری می کنند. سوئیچ های دیمردار را می توان در بسیاری از وسایل و با انواع لامپ های مختلف استفاده کرد.

کدامِیک از انواع لامپ های روشنایی برای سوئیچ دیمر مناسب می باشد؟

سازگاری کلیدهای دیمردار با کلیه لوازم برقی

سوئیچ های دیمر دار را می توان بر روی سقف ، لوازم جانبی چراغ های آویز، چراغ های رو میزی ، پنکه های سقفی ، و نورپردازی استفاده کرد.

سیستم های روشنایی به طور معمول از بازدارنده هایی برای جلوگیری از تابش زیاد و خیره کننده نور استفاده می کنند. در حالی که با این کلیدها به راحتی می توان در کمترین زمان ممکن شدت و میزان نور را کم یا زیاد کرد.

انواع لامپ های قابل استفاده

معمولا  اکثر لامپ ها و وسایل برقی را می توان به سوئیچ های دیمردار مجهز کرد.  اما لامپ هایی همچون فلورسنت های فشرده یا مارپیچ را نمی توان به این کلیدها مجهز کرد.

این محدودیت در بسته بندی یا برچسب لامپ ذکر شده است. دیمرهای استاندارد بر روی همه نوع لامپهای رشته ای و لامپ هالوژن کار می کنند اما برای لامپ های فلورسنت معمولی توصیه نمی شوند زیرا باعث کاهش طول عمر لامپ می شود.

همه انواع لامپ های مورد استفاده در کلیدهای دیمر دار باید دارای برچسب قابلیت استفاده برای دیمررا داشته باشند. در غیر این صورت در صورتی که مورد استفاده قرار گیرند یا کار نمی کنند و یا به شدت عمر مفید لامپ را کاهش می دهند.

مزایای کلید های دیمردار

سوئیچ های دیمردار در هزینه مصرف انرژی  را کاهش می دهند. چرا که این کلیدها انرژی کمی برای ارائه سطح مطلوب نور را مصرف می کنند. استفاده از کلیدها موجب می شود تا علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی، نور مناسب و مورد نیاز در کمترین زمان ممکن در دسترس باشد و روشنایی اتاق بلفاصله بعد از زدون کلید تامین شده و فضایی شاد و عاشقانه را به وجود می آورد.

انواع کلیدهای دیمردار

شایع ترین نوع کلید دیمردار، کلید با یک چرخنده گرد است که برای کنترل درجه نور به جلو و عقب چرخانده می شود. نوع دکمه ای هم وجود دارد که با فشار دادن دکمه روشن و خاموش می شود. مدل اهرمی این کلیدها هم وجود دارد. در این مدل اهرمی وجود دارد که به سمت بالا و پایین حرکت می کند. از این طریق قابل تنظیم می باشد.

منبع:

https://www.hunker.com/13412843/what-kind-of-light-fixtures-do-you-need-for-a-dimming-switch

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *