مقاله ها

عملکرد سیستم روشنایی چراغ ریلی

عملکرد چراغ ریلی

چراغ ریلی جزو جدید ترین محصولات روشنایی و نورپردازی می باشد و دارای عملکرد خاصی می باشد. که کاربرد به عنوان روشنایی متمرکز را دارا می باشد. این چراغ ها علاوه بر این که برای روشنایی استفاده می شوند، دارای کارکرد تزیینی و دکوراتیو نیز می باشند.

کاربرد چراغ ریلی بسیار متنوع می باشد. از این چراغ ها در فروشگاه ها، گالری ها، موزه ها و… استفاده می شود. استفاده از چراغ های ریلی زمانی اهمیت پیدا می کند که تابش نور به صورت موضعی و بر روی المان خاصی مد نظر باشد. از عملکرد های ویژه این دسته از محصولات روشنایی این است که می توان چراغ ها را در جهات مختلف چرخش داد، بنابراین به راحتی می توان برای هر مکان خاص، نورپردازی ویژه ای را انجام داد.

از این رو در مکان هایی مانند نمایشگاه یا گالری، استفاده از این چراغ ها طرفداران خاصی دارد. زیرا این امکان وجود دارد که تابلو یا محصولی را به صورت ویژه نمایش داد.  نکته جالب و مهم این است که می شود هر چراغ را در ریل خود به چپ و راست حرکت داد و یا به صورت ۳۶۰ درجه آن را تغییر جهت داد.

همچنین چراغ های ریلی از منابع تامین کننده نور در انواع فروشگاه ها و مراکز تجاری به حساب می آیند. چگونگی نصب کردن چراغ های ریلی و زاویه تابش نور آن ها می تواند به عنوان گزینه مناسبی برای روشن کردن ویترین ها و اشیاء ایستاده و یا نصب شده روی دیوار به حساب آید.

به این نکته مهم هم توجه کنیدکه چراغ های ریلی مخصوص استفاده کردن در محیط های داخلی یا (indoor) می باشد. و دارای انعطاف بالایی در زمان نصب کردن و نور پردازی می باشد. از این جهت کاربر به راحتی می تواند از آن ها استفاده کند.

یکی از اصلی ترین دلایل برای خرید و استفاده از این دسته از محصولات روشنایی، وجود قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه در محور x و چرخش ۱۸۰ درجه ای در محور y می باشد.

این دسته از محصولات همچنین برای استفاده در فضای بیرونی هم قابل استفاده هستند. به شرط این که در جایگاه های مناسب خود نصب شوند. در این صورت قابل استفاده در نورپردازی نمای ساختمان، ورودی ساختمان ها، استخر، محوطه فضای سبز، زیباسازی شهری و … می باشند.

چراغ ریلی موجود در شرکت آماتیس، از سری محصولات ترکیبی (قیمت مناسب و کیفیت بالا) می باشد که برای استفاده به عنوان نورپردازی در محل های محتلف قابل استفاده است. برای کسب اطلاع بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *