Silverlight | سیلورلایت

خرید لامپ LED

امروزه دامنه استفاده از لامپ های LED بسیار گسترده شده است. از این رو لازم است تا معیار های مناسبی برای خرید لامپ های LED در نظر گرفته شود.

امروزه طیف گسترده ای از قیمت برای لامپ های ال ای دی در بازار وجود دارد. بنابراین خوب است که معیارهایی را در نظر داشته باشید. به این ترتیب می توانید لامپ مناسب را برای نیاز خود خریداری کنید.

معیارهای خرید لامپ LED

۱- توان نوری

توان نوری در واقع به میزان نوری که از لامپ ساطع می شود و بر اساس توان ورودی الکتریکی است، گفته می شود. به این مثال ساده توجه کنید. فرض کنید که دو عدد لامپ ۱۰۰ وات وجود دارد. از نظر وات هر دو مساوی هستند. ولی یکی دارای ۱۰۰۰ اومن است و دیگری دارای ۱۲۰۰ لومن می باشد. این بدان معناست که لامپ ۱۲۰۰ لومنی بهتر می باشد. چپرا که نور بیشتری را از خود منتشر می کند.

۲ – طول عمر لامپ

طول عمر لامپ هم اهمیت زیادی دارد. البته در این باره بحث های زیادی صورت گرفته است. اما نکته مهم این است که علاوه بر انواع مختلف منبع های نوری که هر کدام هم دارای طول عمر متفاوتی هستند. کیفیت اجزای به کار رفته در آن ها هم بر طول عمر لامپ تاثیر دارد. هر چه اجزای سازنده با کیفیت تر باشند، طول عمر لامپ هم بیشتر می شود.

۳- کیفیت نور خروجی

در مورد شاخص تشخیص رنگ یا CRI قبلا توضیح دادیم. برای بیان این مشخصه، از رنج عددی بین ۱۰۰-۱ استفاده می شود. در این میان تنها و تنها خورشید است که دارای شخص ۱۰۰ می باشد.

۴- مقرون به صرفه بودن

این موضوع کاملا صحت دارد که بیشتر کالا هایی که از نظر کیفیت بالا هستند، از نظر قیمت هم نسبت به کالاهای مشابه گران تر هستند. اما این نکته را باید در نظر گرفت که کیفیت بالای محصول موجب می شود تا نیازی به تعویض مجدد آن نباشد. بنابراین با یک بار خرید لامپ LED تا مدت ها نیازی به خرید و تعویض مجدد لامپ نیست. و این از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه