Silverlight | سیلورلایت

مقایسه مهتابی LED با مهتابی فلورسنت

از گذشته تا کنون استفاده از مهتابی فلورسنت برای نورپردازی در بیشتر مکان ها همچون راهرو ها، دفاتر، انبارها و … مرسوم بوده است. این لامپ ها همیشه در دسترس بودند. اما با این حال، آیا فقط به این دلیل که چیزی در اطراف  همیشه وجود داشته، استفاده از آن بهترین راه حل می باشد؟ در این مطلب ما به مقایسه مهتابی LED با مهتابی فلورسنت از نظرمصرف انرژی می پردازیم. پس تا انتها با ما باشید.

مقایسه مهتابی LED با مهتابی فلورسنت از نظر مصرف انرژی

برای بسیاری از مدیران شرکت ها، مصرف انرژی و یا مصرف برق می تواند عامل مهمی باشد. مصرف برق نه فقط برای نورپردازی، بلکه برای  بسیاری از دیگر فناوری های عملیاتی مرتبط با یک ساختمان مطرح می باشد. در حالیکه بسیاری از مدیران به دنبال نصب سیستم های مطبوع و کارآمد انرژی هستند، اما متاسفانه از میزان صرفه جویی لامپ های LED در مقایسه با لامپ های فلورسنت اطلاعی ندارند. این مسئله مخصوصا برای مناطقی که شبانه روز به نور نیازمند هستند بسیار اهمیت دارد.  مانند پارکینگ، راهرو ها، مهمانخانه ها، و بسیاری از نقاط دیگر.

در زیر نمودار ساده ای وجود دارد که این مقایسه را نشان می دهد:

مصرف سالانه بر حسب کیلو وات ساعت

مقدار نیروی برق بر حسب واتضریب تعادلفناوری مورد استفاده

۳۷۶٫۶۸ کیلو وات ساعت

۴۳ وات

۰٫۸۸

مهتابی فلورسنت ۳۴ وات

۱۴۰٫۱۶ کیلو وات ساعت۱۶ وات۱

مهتابی ال ای دی ۱۶وات

 

خوب مشاهده کردید که تفاوت در حدود ۲۳۶٫۵۲ کیلو وات ساعت می باشد. البته به یاد داشته باشید که این رقم فقط برای یک لامپ است! حالا اگر هزینه انرژی را مبلغ بسیار ناچیز ۵۶ تومان به ازای هر کیلووات ساعت در نظر بگیریم با یک حساب ساده سر انگشتی می بینید که بالغ بر ۱۳۰۰۰۰۰ تومان در سال در هزینه برق صرفه جویی می شود.

در حال حاضر بسیاری از ما می دانیم که در منزل یا محل کار فقط یک لامپ فلورسنت تک نداریم. معمولا یک ساختمان اداری تعداد زیادی مهتابی فلورسنت استفاده می شود. پس با این وجود هزینه ها سر به فلک می زند!!!

گردآوری شده توسط تیم تحقیقاتی آماتیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه