Silverlight | سیلورلایت

تمیز کردن لوستر

مکان ها و منازلی که دارای لوستر هستند حداقل باید سالی یک مرتبه اقدام به تمیز کردن لوستر کنند. انواع مختلفی از لوستر در بازار وجود دارد که هر کدام دارای روش تمیز کردن مخصوص به خود می باشند.

اگر شما در منزل خود دارای لوستر بزرگ یا لوستری هستید که دارای قطعات و کریستال های ریزی است و نمی توانید آن ها را تمیز کنید، حتما ار یک تکنسین کمک بگیرید.

وسیل لازم برای تمیز کردن لوستر زیاد نیست. شما در درجه اول به یک نردبان یا چهارپایه نیاز دارید. همچنین یک ماده تمیز کننده، دستکش نخی و یک پتو.

به این دلیل گفته می شود که از یک پتو استفاده کنید که اگر قطعات یا کریستال های لوستر شما در حین تمیز کردن جدا شد روی پتو بیفتد و شما به راحتی بتوانید ان را پیدا کنید.

دستکش نخی هم به این دلیل توصیه می شود که در حین تمیز کردن لوستر، وجود این دستکش سبب می شود تا اثر انگشت شما روی لوستر نماند.

نحوه صحیح تمیز کردن لوستر

هنگامی که تصمیم دارید اقدام به تمیز کردن لوسترهای منزل کنید حتما از خاموش بودن لامپ هاو قطع کلید لامپ مطمئن شوید.

برای احتیاط بیشتر از یک نوار چسب کمک بگیرید و تکه ای نوا رچسب را روی کلید در حالت خاموش بچسبانید. در این صورت اگر فرزند شما یا فردی که از کار شما مطلع نیست وارد اتاق یا منزل شود و کلید روشن شدن لامپ را فشار دهد، به دلیل وجود چسب، لامپ روشن نشود.

نردبان یا چهارپایه را در جای مناسبی قرار دهید. از یک نفر کمک بخواهید تا چهارپایه را برای شما نگه دارد.

سپس از یک پارچه نخی تمیز یا مقداری پنبه استفاده کرده و با اسپری لوستر را تمیز کنید.  از بالا به پایین و از داخل به بیرون لوستر را تمیز کنید.

زمانی که پارچه یا پنبه شما کثیف شد بلافاصله پارچه یا پنبه تمیز را جایگزین کنید.

اگر لکه های سرسحتی بر روی لوستر وجود دارد، محلول تمیز کننده ای را به شرح زیر تهیه کنید:

  • یک قسمت الکل ایزوپروپیل
  •  چهار قسمت آب مقطر

این دو ماده را با هم ترکیب کرده و درون اسپری بریزید. این کاده را بر روی کریستال های لوستر که دارای لکه های سختی هستند اسپری کنید.  بعد از چند ثانیه با یک دستمال نخی یا پنبه سریعا لوستر را تمیز کنید.

نکات مهم:

  • مواظب باشید که به هیچ وجه این ترکیب را بر روی قسمت های فلزی لوستر نزنید.
  • از لوستر شما دارای تار عنکبوت است از یک جاروبرقی کمک بگیرید. تارها به راحتی توسط جاروربرقی جدا می شوند.
  • برای تمیز کردن قطعات کریستالی لوستر هرگز از سفید کننده یا وایتکس یا دیگر شوینده‌ های شیمیایی استفاده نکنید. زیرا به مرور باعث کدر شدن کریستال‌ ها و از بین رفتن نمای آن‌ ها می‌شود.
  • از تمیز کردن لوسترهای روشن به شدت خودداری کنید. این کار ممکن است موجب برق گرفتگی شما شود و آسیب های جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه