Silverlight | سیلورلایت

نقش نورپردازی

نقش نور در ایجاد یک محیط بدون استرس در ادارات
استرس و افسردگی دو نوع رایج اختلالات روانی در میان طبقه کارگر در این سالیان اخیر است. در سال های اخیر، ما شاهد انحرافات فوق العاده ای در فرهنگ کار بوده ایم. اخلاق کار قرن بیست و یکم خواستار و نیازمند تعهد بی نظیر است تا بتواند انتظارات مورد نیاز سهامداران را برآورده سازد. با این حال، چالش برای کارفرمایان ایجاد یک محیط کار بدون استرس است که باعث بهره وری و به حداکثر رساندن عملکرد می شود.

نقش نورپردازی

روشنایی عامل مهمی است که عملکرد روزمره ما را تحت تاثیر قرار می دهد. از آنجایی که محیط کار در قرن بیست و یکم نیاز به کارکنانسالم از نظر روحی و ورانی است، ضروری است که نور مناسب برای به حداقل رساندن استرس در حین بهبود بهره وری فراهم شود. چراغ های LED یک راه حل روشنایی مطلوب برای فضاهای کاری مدرن است.

کاهش استرس و خستگی

چراغ های LED بدون سوسو زدن و خروجی سازگار با توجه به تکنولوژی پیشرفته خود – بر خلاف راه حل های روشنایی معمولی کار می کنند. امروزه مطالعات زیاد نشان داده است که  روشنایی نامناسب میتواند باعث ایجاد فشار چشم و سردرد شود که در نهایت منجر به اشتباهات در محل کار می شود.

نورپردازی نقش مهمی در تعدیل ضربان قلب و چرخه های روزانه ای دارد (وقایع بیولوژیکی که خود را در فواصل منظم تکرار می کنند). روشنایی بهتر در ادارات باعث می شود خواب بهتر و بیداری برای کارمندان خود ایجاد شود که باعث افزایش بهره وری و کاهش استرس می شود.

افزایش بهره وری و بهبود سلامت

دمای رنگ نقشی حیاتی در چگونگی درک محیط زیست ما دارد. هر دو رنگ گرم و سرد مزایای خود را دارند و از آنها می توان استفاده کرد. درجه حرارت رنگ گرم تر آرامش بخش است، در حالی که درجه حرارت سرد برای محیط های اداری بهتر است چرا که منجر به فعالیت بیشتر و بهتر می شود. چراغ های LED در محدوده دمای رنگی – از 2500K تا 15000K در دسترس هستند. استفاده از نور مناسب در محل کار نیز توانایی و تمرکز کارمندان را افزایش می دهد.

 

ایمنی را بهبود می بخشد

دفاتر مدرن تحت مقررات سختگیرانه قرار دارند و محیط بسیار امن دارند. با این حال، ایمنی همیشه می تواند از دیدگاه های مختلف بهبود یابد. استفاده از چراغ های LED یک محیط امن تر را به وجود می آورند. زیرا آنها فاکتور “سبز” دارند و از عناصر خطرناک مانند جیوه، سرب و … تشکیل نشدند. چراغهای LED نیز ایمن هستند و پرتوهای مضر UV را که می توانند به بافت های حساس بدن آسیب برسانند، منتشر نمی کنند.

منبع:

wiprolighting

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه