Silverlight | سیلورلایت

نورپردازی مناسب و بهینه می تواند موجب ترقی و افزایش فروش برند شما باشد. در صورتی که نورپردازی یک فروشگاه به خوبی انجام شده باشد، خرید از آن بیشتر و رضایت مشتریان را به همراه خواهد داشت.


ارتقاء چراغ ها یکی از ساده ترین کارهایی است که می تواند منجر به فروش بیشتر شود. تابلوی ورودی فروگاه اهمیت زیادی دارد. اگر این تابلو به صورت درست نورپردازی شود در جلب نظر مشتری تاثیر زیادی خواهد داشت.

اگر فروشگاه شما در یک مرکز خرید قرار دارد بسیار اهمیت دارد که نورپردازی آن به گونه ای باشد که در بین مغازه ها و فروشگاه های مشابه توجه مشتری ها به سمت مغازه شما جلب شود.

اگر هم مغازه و فروشگاه شما بیرون از یک مرکز خرید است، باز هم نورپردازی آن اهمیت دارد. ورودی یک فروشگاه می تواند تاثیر زیادی بر روی یک مشتری و در نهایت خرید ان داشته باشد. ویترین یک فروشگاه هم اهمیت زیادی دارد. بنابراین نورپردازی آن بسیار مهم است. زمانی که شما کالای خود را در ویترین فروشگاه قرار می دهید، در صورتی که نورپردازی آن به خوبی و با اصول درست انجام شده باشد، می تواند منجر به فرو بیشتر شود. به عنوان مثال ممکن است افرادی از بیرون فروشگاه، مشغول تماشای کالای شما باشند و قصد خرید هم ندارند. اما اگر نورپردازی و جلوه بخشیدن به محصولات شما اصولی انجام شده باشد ممکن است مشتری را ترغیب به خرید کردن از فروشگاه شما کند. طراحان نورپردازی به شدت توصیه می کنند با استفاده از تنوع نور، رنگ، وسایل و … ورودی ها و ویترین ها را تزئین کنید تا مشتری ها ترغیب به وارد شدن به فروشگاه شما شوند.

روشنایی مناسب در داخل محوطه فروشگاه و بیرون ان می تواند منجر به انتخاب آسان و خریدی خوب را برای مشتری به همراه داشته باشد. یک مشتری دوست دارد که رنگ، کیفیت و قیمت کالا به وضوح قابل مشاهده باشد. حال اگر این خواسته فراهم شده باشد، خریدار ترغیب شده و باز هم برای خرید به فروشگاه شما می آید. روشنایی هوشمند با استفاده دقیق از آینه ها و کابینت ها هنگام انجام آزمایش، یک محصول را بهتر می کند.

محاسن و نکات نورپردازی فروشگاه

  • چراغهای روشنایی همراه با طراحی معماری می توانند به جذب خریداران کمک کنند و این اطمینان را به وجود می آورند که خریداران باز هم به فروشگاه برمی گردند.
  • برای ایجاد یک فضای جذاب و محیطی آرام، از نور کم و یا بسیار روشن استفاده نکنید. همچنین از استفاده از محصولاتی مانند فلورسنت ها که تولید نور خشن و خیره کننده دارند خودداری کنید.
  • از محصولات مناسب که دارای نوری شفاف هستند استفاده کنید تا رضایت مشتری ها را جلب کنید.
  • با استفاده از چراغ های رنگی یک وردی جذاب را ایجاد کنید. این کار کمک می کند تا خریداران برای وارد شدن به داخل فروشگاه تشویق شوند.
  • روشنایی خروجی را به گونه ای طراحی کنید تا خریدار برای خارج شدن از فروشگاه مشکلی نداشته باشد و با خیال راحت از فروشگاه خارج شود.

روشنایی و انتخاب محصولات خوب و مناسب تنها یکی از پارامترهایی است که می تواند منجر به فروش بیشتر در یک فروشگاه شود. اما این مسئله شاید از دید بسیاری از صاحبان فروشگاه و خرده فروشان پنهان است و به این مسئله اهمیت نمی دهند.

منبع:

https://www.myledlightingguide.com/blog-lighting-can-impact-sales-retail-store

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه