مقاله ها

نورپردازی اتاق کودک

نورپردازی اتاق کودک

نورپردازی اتاق کودک از اهمیت ویزه ای برخوردار است. همان گونه که به دکوراسیون اتاق کودک و خرید لوازم و وسایل آن اهمیت می دهیم می بایست نورپردازی اتاق کودک را هم در اولویت قرار دهیم.

نکته مهمی که برای نورپردازی اتاق کودک می بایست در نظر گرفت این است که از لامپ هایی استفاده کنیم که دارای نور خیره کننده نباشند. خیرگی نور موجب آزار کودک به ویژه در شب می شود.

به منظور جلوگیری از تابش نور مستقیم و خیره کننده در طول روز هم باید از پرده های مناسب استفاده شود. پرده هایی را برای اتاق کودک در نظر بگیرید که نور خورشید را ملایم به اتاق بتابانند.

از لوستر و چراغ های بزرگ برای اتاق خواب کودک استفاده نکنید. مناسب ترن گزینه برای روشنایی اتاق کودک استفاده از لامپ هایی است که آویزان نیستند و به سقف متصل می شوند.

پنل سقفی توکار برای این منظور مناسب ترین گزینه است. این پنل ها با شاخص تولید نور مناسب و حرارت مناسب نوری که در بازه ی 3500 تا 6000 کلوین قرار دارد، در بالاترین درجه ی کیفی نور قرار دارند.

اگر کودک شما در رده سنی بالاتر از 5 سال قرار دارد برای انتخاب رنگ نور اتاق خواب از خودش نظرخواهی کنید.

رنگ ها بر شدت و تجربه احساسی افراد از نور تاثیر بسیار زیادی دارند و با تغییر یا افزایش یا کاهش تم رنگی می توانند اتاق را بزرگتر ،کوچکتر و یا روشن تر جلوه دهند. زمانی که کودک در انتخاب رنگ اتاق سهیم باشد، احساس بهتری به اتاق خود پیدا می کند.

نور اتاق کودک در شب هم اهمیت ویزه ای دارد.  چرا که نوزادان اغلب در طول شب نیاز به تغذیه دارند و اتاق نوزاد باید در شب از میزانی از نور بهره مند باشد تا ضمن آنکه مادر را به انجام امور معمولی چون تغذیه کودک و یا تعویض پوشک او قادر می سازد، موجب بیداری کامل و هوشیار شدن نوزاد نیز نشود. استفاده از کلیدهای تایمردار که مقدار نور را تنظیم می کنند، یکی از بهترین راه های پاسخگویی به این نیاز است. در غیر این صورت می توان از چراغ خواب های کوچک یا چراغ مطالعه  ال ای دی نیز برای تأمین این مقدار نور سود برد.

برای داشتن یک خواب راحت می بایست حداقل میزان نور وجود داشته باشد تا ترشح ملاتونین صورت گیرد. در غیر این صورت فرد به کم خوابی و بی خوابی مبتلا می شود.

از این رو بهترین محصولات بازار با بهترین درجه کیفی نور را برای اتاق خواب کودک خود در نظر بگیرید.

2 دیدگاه در “نورپردازی اتاق کودک

  1. سئو کار گفت:

    مطلب خوبی بود

    1. شرکت آماتیس گفت:

      سلام لطفا از ارسال دیدگاه های جفنگ برای بک لینک و بسئو استفاده نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *