Silverlight | سیلورلایت

نورپردازی و روشنایی زیرزمین هم اهمیت زیادی دارد. ممکن است زیر زمین شما محلی برای زندگی یا اتاق بازی بچه ها و یا اتاق میهمان باشد. در هر صورت می بایست نور مناسب و مطلوب آن تامین شود. با توجه به این که معمولا زیرزمین ها کمبود پنجره دارند و نمی توان نورگیر برای آن ها تامین کرد، اهمیت دارد که با روش صحیح و اصولی و با محصولات مناسب روشنایی، نور مناسب را برای آن تامین کرد.

اولین گام این است که چراغ های مناسب و قدرتمندی را برای زیر زمین انتخاب کنید. چراغ هایی که توانایی روشن کردن کامل فضا را داشته باشند. با توجه به این که نور طبیعی در زیرزمین دیده نمی شود، پس باید از چراغ هایی استفاده شود که دارای دمای رنگ بین 300K-400K داشته باشند. در این صورت نوری کاملا روشن و مطلوب برای شما فراهم می شود.

برای روشنایی محیط گزینه های زیادی پیش روی شما قرار دارد. هم از لامپ های رشته ای، هم فلورسنت ها و هم محصولات ال ای دی می توانید استفاده کنید.

مشکلی که برای نورپردازی و روشنایی زیرزمین با محصولات قدیمی وجود دارد این است که محصولاتی مانند لامپ های رشته ای یا فلورسنت ها، تولید گرمای زیادی دارند. این محصولات درصد کمی از انرزی را صرف تولید نور کرده و بیشتر آن را گرما تولید می کنند.

بنابراین باید محصولاتی خریداری شود که تولید گرمای کمتری داشته باشند. ازبین محصولات روشنایی موجود در بازار، لامپ LED و فلورسنت های فشرده یا CFL بسیار مناسبند. به این جهت که نور بیشتر و گرمای کمتری تولید می کنند.

علاوه بر موارد بالا از یک پنل LED با ابعاد و اندازه مناسب هم می توانید استفاده کنید که باید حتما با یک کارشناس مشورت کنید تا سایز و اندازه مناسب با فضای شما را معرفی کنند.

منبع با تلخیص و تصرف:

https://blog.1000bulbs.com/home/lighting-the-perfect-basement

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه