Silverlight | سیلورلایت

پس از یک هفته کار طولانی، شما با خانواده یا دوستان آماده رفتن به رستوران مورد علاقه خود هستید تا در محیطی دنج و دلپذیر به صرف غذا بپردازید. سرویس و غذا بسیار خوب و استثنایی است اما جاذبه های محیط را هم نباید نادیده گرفت. بعد از مدتی که در رستوران ماندید، تمام استرس ها و نگرانی ها را فراموش می کنید. چرا؟ جواب بسیار ساده است. نورپردازی مناسب می تواند علاوه بر جذاب کردن محیط، خلق و خوی شما را هم تحت تاثیر قرار دهد. روشنایی در یک رستوران بر روی بسیاری از عناصر از جمله ارائه غذا ، رفتار و رضایت کلی شما از قرارگیری در محیط تاثیر می گذارد.

نورپردازی متفاوت با توجه به نوع رستوران

همانگونه که نوع رستوران ها متفاوت است، نورپردازی آن ها هم با یکدیگر فرق دارد. خوردن یک غذای معمولی در یک فست فودی را در نظر بگیرید. در این مغازه ها رنگ های پر حرارت، موسیقی پر سر و صدا و نور درخشان دیده می شود. لامپ های فلورسنت با درجه حرارت بالاتر از 3000-4000 کلوین اغلب برای این مکان ها استفاده می شود. به همین دلیل است که به محض ورود به یک رستوران فست فودی یا کافی شاپ احساس سرخوشی می کنید.

مطالعه اخیر که توسط دانشگاه کرنل در مورد نورپردازی و موسیقی در رستوران های فست فود انجام شده است این نتیجه را به همراه داشته که در مقایسه با افرادی که در نور کم هستند، افرادی که در این مکان ها غذا مصرف می کنند و با توجه با روشنایی بالای محیط و موسیقی شاد، غذای بیشتری می خورند و از غذا خوردنشان لذت می برند.

نورپردازی یک رستوران به ویژه در شب بسیار اهمیت دارد. مهم ترین نکته ای که باید رعایت شود این است که باید ترکیب های مختلفیاز منابع نوری داشته باشید. مثلا ترکیبی از فلورسنت های فشرده، رشته ای و ال ای دی ها.

اما گزینه مناسبتری هم وجود دارد. استفاده از پنل ال ای دی بسیار مقرون به صرفه بوده و بازدهی نوری بهتر و بیشتری را دارد.

کارشناسان ما بهترین مشاوره را برای انتخاب و خرید پنل ال ای دی را به شما ارائه می دهند.

منبع با تلخیص و تصرف:

https://blog.1000bulbs.com/home/the-importance-of-restaurant-lighting

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه