Silverlight | سیلورلایت

کارگاه یکی از مکان هایی است که به دلیل کارهای سخت و دقیقی که در آن انجام می شود اهمیت زیادی دارد. بنابراین مهم است که نورپردازی اصولی برای آن در نظر گرفته شود. چرا که کمبود نور موجب شده تا کارها سخت پیش رود و احتمال خطا و اشتباه زیاد می شود.

روشنایی میز کار

میز کار در یک کارگاه مهم ترین نقطه کلیدی است. نورپردازی ضعیف می تواند تنش، استرس و فشار روانی زیادی بر روی شما ایجاد کند. اما با یک نورپردازی درست می توان همه مشکلات را برطرف کرد. نور زیادی هم خوب نیست. در صورتی که نور زیادتر از حد مجاز باشد، احساس خیرگی ایجاد شده و در زمان کوتاهی چشم خسته شده و سردرد را به همراه دارد. اگرکار شما به گونه ای است که بر روی مانیتور و صفحه نمایش کار می کنید، ساده ترین راه برای بهبود روشنایی ، قرار دادن نور محیط در پشت مانیتور است (این کار برای تلویزیون ها یا سایر صفحه ها نیز صدق می کند). LED ها برای این کار مناسب هستند، مخصوصا ریسه نواری LED . با قرار دادن یک نور نرم در پشت مانیتور، یک تغییر تدریجی بین روشنایی مانیتور و نور در بقیه اتاق ایجاد می شود، این کارموجب کاهش فشار چشم می شود.

اما اگر کارگاه شما به گونه ای است که با ابزار زیاد و نوک تیز و بران سر و کار دارید، فراهم کردن نور مناسب در اطراف ابزارهای تیز یا خطرناک ضروری است. روشنایی باید به گونه ای باشد که حتی کوچکترین سایه ای بر روی ابزار ایجاد نود تا احتمال خطا به صفر برسد. در این شرایط هم می توان از ریسه نواری ال ای دی زیر کابینتی استفاده کرد. نور مناسبی که ایجاد می شود، میز شما را روشن کرده و کار کردن را آسان و جذاب می کند.

منبع با تلخیص و تصرف:

https://blog.1000bulbs.com/home/led-task-lighting-tips

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه