مقاله ها

نکات مهم استفاده از سیم رابط

سیم رابط

سیم رابط یکی از تجهیزات برقی با اهمیت است که در تمام سازمان ها، ادارات و منازل به وفور دیده می شود. با استفاده از انواع سیم رابط  می توان همزمان از چندین دستگاه برقی مورد نیاز استفاده کرد.

به دلیل اهمیت این محصول می بایست نکات مهمی را در هنگام استفاده از آن رعایت کردو در نظر داشت. پس تا انتها با ما همراه باشید.

نکات مهم استفاده از سیم رابط

اتصال‌ های مورد نیاز

در زمان استفاده از چند راهی و سیم رابط می بایست این نکته مهم را در نظر گرفت که چه تعداد اتصال نیاز دارید. اگر در یک مکانی از اداره یا منزل و یا محل کار خود نیاز به سیم رابط دارید، و حتما باید تعداد اتصال های آن مثلا 5 تا باشد، به هیچ عنوان دو عدد سه راهی نخرید.

بسیاری از دوستان به این خیال که یک سهراهی را به سه راهی دیگر وصال می کنند و به این ترتیب تعداد درگاه ها را زیاد می کنند اقدام به خرید دو سه راهی می کنند. غافل از این که همین کار ساده چه عواقب خطرناکی را می تواند به همراه داشته باشد.

طول سیم 

فاصله پریز برق را تا وسیله الکترونیکی خود در نظر بگیرید. خوشبختانه در بازار سیم های رابط با اندازه های مختلفی وجود دارد. از این رو می توان بر حسب نیاز یکی را انتخاب کرد. در میان انواع سیم رابط، سیم‌های 1.2متری، 2متری و 5متری معمول‌ تر از بقیه هستند.

فاصله‌ درگاه ها یا خروجی های برق

همان طور که می دانید وساییل برقی مختلف، دوشاخه های مختلف با ابعاد و اندازه مختلف دارند. بنابراین در زمان استفاده از چند وسیله در یک چند راهی ممکن است با مشکل مواجه شوید.

در زمان خرید یک سیم سیار به این نکته دقت کنید که فاصله درگاه های آن استاندارد باشد و هر وسیله ای را پشتیبانی کند.

امکان قطع و وصل کردن برق

این مورد فاکتور مهمی برای انتخاب است. حتما محصولی را برای انتخاب در نظر بگیرید که یک کلید جدا برای قطع و وصل برق داشته باشد. بنابراین در زمانی که می خواهید جریان برق دستگاهی را قطع یا وصل کنید و یا این که برای مدتی طولانی قصد استفاده از دستگاه را ندارید، می توانید به راحتی قطع و وصل برق را انجام دهید.

علامت استاندارد

داشتن علامت استاندارد هم اهمیت زیادی دارد. تعدادی از این محصولات در بازار وجود دارند که متاسفانه استاندارد نیستند. از این رو در زمان استفاده به سرعت داغ شده و موجب آتش سوزی می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *