Silverlight | سیلورلایت

وال واشر

وال واشر یک نوع از محصولات روشنایی مدرن هستند. که در کنار هم قرار دادن چند منبع مهم نور LED ساخته می شوند. این محصولات روشنایی قابلیت استفاده به جای پروژکتور را دارند.

این قابلیت موجب می شود تا در مکان ها و شرایطی خاص که استفاده از دستگاه پروژکتور ممکن نیست ولی نور زیاد مورد نیاز است. از وال واشر ها استفاده کرد.

برای فهم بهتر یک مثال می زنیم. ساختمان بلند و باریکی را مجسم کنید. برای نورپردازی این ساختمان این امکان وجود ندارد که از چندین پروژکتور به صورت همزمان استفاده کرد. علت هم این است که هم فضای کافی وجود ندارد. و هم از نظر زیبایی مشکل ساز می شود. در این شرایط وال واشرها به کمک می آیند. این محصولات نوری این توانایی را دارند که در عرض زیادی نور خطی ایجاد کنند.

در شرایطی هم که تابش نور به پنجره مورد پسند نبوده و تمایلی برای این کار نباشد. باز هم از وال واشر می توان استفاده کرد. از وال واشر ها (Wall Washer) برای روشنایی و نورپردازی نمای ساختمان ها، بدنه ی پل ها، بناهای تاریخی، تونل ها و انواع دیوارها استفاده می شود. و در این زمینه کاربرد های زیادی دارند.

از ال ای دی ها برای ساخت وال واشر استفاده می شود. ال ای دی ها دارای لنزی هستند که زاویه تابش نور را با آن کنترل کرد. LED هایی که بر روی وال واشرها سوار هستند. قادر هستند که با فاصله کم روی هم قرار بگیرند. به این ترتیب موجب می شوند تا نور بیشتری تولید شود. اگر هم قرار باشد تا نور کمتری تولید شود. از ال ای دی های کمتری استفاده می شود.

قسمت های تشکیل دهنده وال واشر

  • LED به منظور تولید نور
  • بدنه وال واشر
  • لنز به منظور پخش و یا متمرکز کردن نور در محل مورد نظر
  • درایور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه