مقاله ها

پروژکتورهای LED و مزایای استفاده از آن ها

پروژکتورهای LED

LED تکنولوژی جدید است که به منبع نور  مورد استفاده اشاره دارد. پروژکتورهای LED هم نمونه ای مدرن و کوچک در مقایسه با دستگاههایی هستند که از لامپ های معمولی به عنوان منبع نوری استفاده می کردند.

در این مطلب توضیحاتی درباره پروژکتورهای ال ای دی و مزایای آن ها داده می شود که توصیه میکنم تا انتها ما را همراهی کنید.

پروژکتورهای LED یک منبع با نور سفید هستند که نور در ان ها با زاویه بسیار گسترده تابیده می شود.

پروژکتورهای LED کاربرد های زیادی دارند . از این دستگاه ها در انبارها، محیط خانه، سالن های تئاتر، زمین های بازی و استادیوم ها استفاده می شود. استفاده از این دستگاه های مدرن برتری های زیادی نسبت به لامپ های رشته ای و قدیمی دارد که در ادامه این برتری ها را با هم مرور میکنیم.

مزایای استفاده از پروژکتورهای LED

طول عمر بالا: این اولین برتری این دستگاه ها می باشد. طول عمر پروژکتورهای ال ای دی تقریبا ده برابر دستگاههای معمولی می باشد. این پروژکتورها دوام بالایی دارند و زمانی که یک پروژکتور  LED نصب می کنید. دیگر تا مدتها نگران تعویض آن نیستید. ویژگی دیگر لامپ های مورد استفاده در این دستگاه این است که به یکباره تمام نمی شود و نور خود را از دست نمی دهد. بلکه به صورت تدریجی کم نور می شوند و شما از رو به تمام شدن نورشان اطلاع پیدا می کنید.

صرفه جویی بالا: استفاده از پروژکتور ال ای دی موجب می شود تا تقریبا ۸۰ درصد در مصرف برق شما صرفه جویی شود بدون این که ذره ای از نور خروجی دستگاه کم و یا نور بی کیفیت شود.

سبک هستند: LED ها کوچک هستند و کارکرد آن ها در دماهای پایین است. پس پروژکتورهای LED  هم معمولا کوچک، سبک و پورتابل هستند.

نور با کیفیت تولید می کنند: یکی دیگر از ویژگی های استفاده از پروژکتورهای ال ای دی این است که نور خروجی دارای کیفیت می باشد. این نور سفید و درخشان است. از این رو دیدن را بسیار راحت می کند. به همین دلیل است که استادیوم ها از این مدل پروژکتورها استفاده می کنند. چرا که در شب تماشاچی احساس روز را دارد.

سرب و جیوه ندارند: به دلیل استفاده از لام پای ال ای دی در این پروژکتورها، دیگر خبری از سرب و جیوه نیست. از این رو این پروژکتورها سلامت هستند و خطری برای فرد و محیط زیست ندارند.

تولید گرما نمی کنند: یکی از عیب های بزرگ پروژکتورهای قدیمی این بود که انرژی الکتریکی را به سرعت به گرمایی تبدیل می کردند. از این رو بلافاصله تولید گرما کرده و این گرما را به محیط اطراف انتشار می دادند. اما در پروژکتورهای ال ای دی گرمایی تولید نمی شود و مصرف برق هم به شدن پایین می آید.

هزینه تعمیر و تعوض کمی دارند: به این دلیل که طول عمر بالایی دارند نیازی نیست تا به صورت مداوم لامپ عوض کنند یا این که دستگاه برای تعمیر انتقال داده شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *