مقاله ها

پنل LED چیست؟

پنل LED

در سال های اخیر صنعت روشنایی رشد زیادی را داشته است. و به سمت پشرفت گام های زیادی را برداشته است. در این راستا، پنل LED جزو جدیدترین محصولات روشنایی به حساب می آیند. این پنل ها بسیار مورد توجه معماران داخلی قرار گرفته است. چرا که در نورپردازی ها، فضاهای جذاب و چشمگیری را به وجود می آورند.

با ما همراه باشید تا درباره پنل LED اطلاعات بیشتری را به دست آوریم.

پنل LED چیست؟

در ابتدا به مفهوم واژه ال ای دی می پردازیم. LED مخفف Light Emmited Diode به معنای دیود ساطع کننده نور می باشد. تکنولوژی LED به دلیل مزایای بی شماری که دارد. از محبوبیت خاصی برخوردار است. یکی از عمده ترین دلایل استفاده از محصولات ال ای دی کم مصرف بودن ان ها می باشد که موجب صرفه جوی زیادی در مصرف انرژی می شود.

چراغ پنل LED از تکنولوژی خاص و متفاوتی برای روشن کردن فضا بهره مند می باشد. بنابراین می توانند جایگزین بسیار خوبی برای چراغ های معمولی و فلورسنت ها به حساب آیند. بهترین مکانی که می توان از این پنل ها استفاده کرد، در داخل ساختمان و به منظور نورپردازی می باشد.

ویژگی های پنل LED

  • طراحی های متنوعی دارند.
  • دارای عمری طولانی هستند.
  • به صورت مداوم و پیوسته می توان از آن ها استفاده کرد.
  • طیف رنگی زیبا و متنوعی را ایجاد می کنند.
  • با نرم افزارهای بی شماری سازاری دارند.
  • تولید نور بیشتری دارند.
  • سایزهای مختلف و اندازه های متفاوتی دارند.

به غیر از این موارد، ویژگی های بی شمار دیگری هم وجود دارند که جزو نقاط قوت این پنل ها به حساب می آیند.

پنل های LED تراشه های بیشتری نسبت به لامپ های LED دیگر دارند و به همین دلیل نیز نور بیشتری را به وجود می آورند. این پنل ها در ابعاد و سایزهای مختلف و متنوعی تولید شده و قیمت آنها نیز بسته به سایز و کیفیت جنس و میزان نور آنها متفاوت می باشد.

شرکت آماتیس عرضه کننده پنل های LED در خدمت شما می باشد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *