مقاله ها

چراغ خطی ال ای دی

چراغ خطی ال ای دی یکی از جدید ترین محصولات روشنایی وابسته به تکنولوژی ال ای دی می باشد که در حال حاضر به دلیل اهمیت مصرف انرژی و صرفه جویی فوق العاده در ومصرف برق و همچنین نیاز به مدرن بودن فضا در کنار تامین نور مناسب با استقبال زیادی از طرف عموم مصرف کننده ها و طراحان نورپردازی مواجه شده است.

چراغ های خطی LED از طراحی زیبا و مدرنی برخوردار است. از این رو می تواند در کنار تامین روشنایی به عنوان المانی برای تزیین و نورپردازی محیط هم به حساب آید.

از ویژگی های بارز این محصول این است که در ابعاد و اندازه های مختلفی طراحی و تولید شده است. لذا مصرف کنده با خیال راحت با توجه به ابعاد فضا و نیاز نوری می تواند آن را خریداری کند.

امروزه به دلیل اهمیت صرفه جویی در مصرف انرژی کم مصرف بودن محصولات روشنایی جایگاه ویژه ای را در میان طراحان و دوستداران نورپردازی دارد. به همین دلیل است که محصولات وابسته به تکنولوژی ال ای دی بیشترین تقاضا را دارا می باشند.

اما اگر هدف از انتخاب یک محصول نورپردازی باشد، فقط کم مصرف بودن در اولویت قرار نمی گیرد. بلکه طراحی و زیبایی هم یکی از معیارهای انتخاب می شود.

با توجه به دلایل بالا تولید کنندگان محصولات روشنایی ال ای دی اقدام به طراحی و تولید انواع محصولات را کرده اند. یکی از انواع چراغ های ال ای دی که  هم ویژگی کم مصرف بودن را دارا می باشد و هم تولید نور یکنواخت و مناسبی را دارد، چراغ های ال ای دی خطی است.

این محصول در ابعاد و سایزهای متفاوت و قابلیت های نصب روکار و توکار و همچنین آویز در بازار موجود می باشد.

زیبایی و کارآیی این محصول موجب شده است تا بیشترین هماهنگی را با معماری داخلی مدرن به همراه داشته باشد.

همچنین این چراغ ها را می توان در دیوار، سقف و کف هم نصب کرد که در این صورت هم جنبه تامین نور را دارند و هم به عنوان یک چراغ تزیینی و دکوراتیو می توان از آن استفاده کرد.

در مطلبی جداگانه به انواع چراغ های خطی از نظر نوع نصب می پردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *