مقاله ها

چراغ خیابانی LED

چراغ خیابانی LED
بعضی اوقات چراغ های خیابانی به درستی طراحی و یا نصب نشده اند. در این شرایط نورهای درخشان و خیره کننده بر روی ملک یا خانه شما ظاهر می شوند. این بدان معناست که شما و یا ملکتان به اجبار در زمان هایی در معرض نور  قرار می گیرید که نیازی به آن ندارید.
متاسفانه این امکان وجود ندارد که شما بتوانید این چراغ های خیابانی را از فضای خیابان بردارید. چرا که این چراغ ها نصب شده اند و دیگر امکان برداشتن آن ها وجود ندارد.
خوب شما باید اول از مضرات و آسیب های این چراغ ها مطلع شوید تا بتوانید خود را از آن ها دور نگه دارید. سپس به صورت مودبانه با ارگان مربوطه مکاتبه کرده و درخواست کنید نسبت به تعویض چراغ های خیابانی مضر اقدام کنند.
یکی از بهترین محصولاتی که برای روشنایی خیابان ها می توان از آن ها بهره گرفت، چراغ خیابانی LED می باشد.
چراغ خیابانی LED تمرکز خود را بر روی کم کردن تمامی عوارض مضر چراغ های نامناسب بر روی انسان ها دارد.

این نوع از چراغ های خیابانی به صورت طبیعی دارای نور آبی با طول موج و قدرت ثابت  می باشند.یکی از مهم ترین مزیت جراغ خیابانی LED این است که دارای قابلیت Dimmability می باشند. به این معنا که در هر زمانی می توان میزان متفاوتی از روشنایی را تنظیم کرد. این خاصیت فقط در روشنایی های خیابانی با استفاده از تکنولوژی LED  وجود دارد. متاسفانه این قابلیت در هیچ کدام از منابع روشنایی وجود ندارد و به صورت کلی دستیابی به آن غیر ممکن است.

لامپ های معمولی که در چراغ های خیابانی استفاده می شوند، نور خود را در تمامی جهات پخش و توزیع می کنند. در این شرایط میزان بسیار زیادی از این نور به هدر می رود. بدین صورت راندمان نوری تا حد بسیار زیادی کم می شود.

 منبع: http://www.darksky.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *