Silverlight | سیلورلایت

چراغ سقفی سنسوردار

در این مطلب به معرفی چراغ سقفی سنسوردار می پردازیم. در درنیای مدرن و پر سر و صداری امروزی نورپردازی نقش مهمی در طراحی دکوراسیون منازل دارد. از این رو توجه کردن به کلیه المان های روشنایی از اهمیت ویژه ای برخودار می باشد. برای بالا بردن کیفیت نور استفاده از  انواع محصولات روشنایی مصنوعی در کنار نور طبیعی لازم و ضروری است.

از انواع این محصولات می توان به  انواع لوسترها ، آویزها ، چراغ های دیواری ، چراغ های سقفی و … اشاره کرد که برای روشنایی عمومی بسیار مناسب می باشند.

این محصولات علاوه بر داشتن ظاهر زیبا تامین کننده نوری بسیار خوبی می باشند.

برای تامین کردن روشنایی در انواع محیط ها می توان از محصولات  روشنایی دیواری یا سقفی استفاده کرد. در این میان چراغ های سقفی از انواع منابع نوری مهم در هر محیط محسوب می شوند.

این چراغ ها دارای اشکال و اندازه های متفاوتی می باشند. چراغ های سقفی به صورت کلی به دو گروه تقسیم می شوند:

  • چراغ سقفی ساده
  • چراغ سقفی سنسوردار

چراغ سقفی سنسوردار نسل جدیدی از این محصولات هستند.  استفاده از این چراغ ها در راهروها و راه پله ها بسیار مناسب است. چرا که دارای کلید روشن و خاموش نیستند. در واقع برای روشن و خاموش کردن این چراغ ها از سنسورهای هوشمند استفاده می شود.

سنسورهای هوشمند به طور خودکار عمل روشن و خاموش کردن چراغ را انجام می دهند.

چراغ سقفی سنسوردار در صورتی که در راه پله یا راه رو نصب شوند کمک به بزرگی به اقتصاد خانواده یا یک شرکت می کنند. چرا که در صورتی که فرد فراموش کند چراغ را در راه رو یا راه پله خاموش کند، چراغ خود به خود با ترک کردن فرد از محیط خاموش می شود. به این صورت در مصرف برق صرفه جویی زیادی می شود.

همچنین هزینه تعویض و نگهداری کمی دارد. بنابراین به خرید تجهیزات اضافی همانند کلید برق ، تایمر ، زمان سنج و غیره نیازی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه