مقاله ها

چراغ سنسوردار نسل جدیدی از محصولات روشنایی

چراغ سنسوردار

چراغ سنسوردار نسل جدیدی از محصولات روشنایی می باشد. که به عنوان چراغ های پارکینگ ، راه پله ، سرویس بهداشتی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

همان طور که بارها و بارها در مقالات گوناگون مطرح شد، امروزه ارائه کردن راه حل های عملی و کار آمد برای بهینه کردن مصرف برق در همه ساختمان ها ضروری و لازم است. همه می دانیم که حجم عمده ای از مبحث روشنایی و ادوات و وسایل مورد نیاز آن در ساختمان ها و ادارات مطح می شود. پس بهترین گزینه برای دست یابی به این هدف یعنی صرفه جویی در مصرف برق، استفاده از همین چراغ سنسوردار می باشد.

تامین کردن روشنایی توسط چراغ سنسور دار

فناوری تامین روشنایی به وسیله چراغ های سنسور دار یکی از روش های جدید و قابل اطمینان برای کاهش مصرف برق در راستای بهینه سازی مصرف انرژی می باشد که تایید همه دانشمندان و صاحب نظران صنعت روشنایی را گرفته است. چراغ سنسوردار روشنایی محل مورد نظر را هوشمندانه و بسیار به جا و به هنگام تامین می کند. البته این نکته مهم هم باید بیان شود که ، تامین روشنایی این چراغ ها به حضور فیزیکی شخص بستگی دارد .

نورپردازی در زمان حاضر، نقش اساسی و مهمی را در طراحی دکوراسیون منازل و محیط های اداری بر عهده دارد. از این رو توجه به المان های نوری بسیار مورد اهمیت می باشد. در حال حاضر سعی می شود تا با استفاده کردن از انواع محصولات روشنایی مصنوعی در کنار و هم راستا با نور طبیعی ترکیبی مناسب و ایده آل فراهم شود.

شیوه عملکرد چراغ های سنسور دار

چراغ سنسوردار به وسیله امواج مادون قرمز نسبت به حرکت و حرارت حساسیت نشان می دهد. بنابراین تا زمانی که هر فردی در محدوده دیدش قرار داشته باشد ، حرکت کردن وی موجب برقراری جریان برق در مدارش شده و روشنایی محیط بدین ترتیب تامین می شود. بعد از این که فرد از محدوده دید چراغ خارج شود و همچنین زمان تایمر پایان یابد، جریان برق نیز قطع شده و چراغ بلافاصله خاموش می شود.
تنظیمات آسان زمان روشن بودن چراغ و شدت نور مورد نیاز برای واکنش ، استفاده کردن از چراغ سنسوردار را بسیار مناسب و قابل تنظیم با شرایط دلخواه کاربر کرده است .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *