مقاله ها

چراغ های دیواری

چراغ های دیواری

انواع چراغ های دیواری در طراحی دکوراسیون داخلی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. این چراغ ها علاوه بر این که در زیبایی محیط پیرامون خود نقش دارند، در نورپردازی هم به صورت ویژه مورد استفاده قرار می گیرند. به همین دلیل مهم است که چگونه انتخاب شوند. پس باید در انتخاب چراغ های دیواری دقت کرد تا هم نور محیط تامین شود و هم بتوان این چراغ ها را بخشی از تزیینات منزل یا هر مکان دیگری به حساب آورد.

چراغ های دیواری در طح ها و مدل های مختلفی در بازار موجود هستند. این چراغ ها می تواندد سقفی، دیواری و یا بالای آینه باشند.

به این دسته از محصولات روشنایی چراغ های دیوارکوب نیز گفته می شود. کاربرد این چراغ ها بسیار زیاد و متنوع است. چراغ های دیوارکوب در مراکز تجاری، اداری، منازل ، هتل ها و … مورد استفاده قرار می گیرند.

این چراغ های خوب و با کیفیت جایگزین بسیار مناسبی برای لامپ های قدیمی و پر مصرف هستند. معمولا از چراغ دیواری برای تامین روشنایی بخشی از مکان استفاده می شود و هماهنگی بین چراغ های دیواری و روشنایی های سقفی از اصول اولیه طراحی و دکوراسیون داخلی منازل و محل کار به حساب می آید.

این دسته از چراغ ها در اشکال مختلفی وجود دارند. که از این رو می توانند سلیقه همگان را جوابگو باشند. اشکالی همچون دایره ای ، مربعی و یا مستطیل شکل.

جنس آن ها نیز معمولا از شیشه نشکن و ترکیبی از چوب و فلز می باشد. اگر برای نورپردازی از این چراغ ها استفاده می کنید، باید در نظر بگیرید که برای کدام قسمت منزل یا محیط کار قصد استفاده از آن را دارید. بنابراین با توجه به شرایط محیط میزان نور باید مشخص شود.

امروزه بدلیل تغییر تکنولوژی لامپ های قدیمی و پر مصرف جای خود را به لامپ های ال ای دی جدید و کم مصرف داده اند. بنابراین استفاده از این محصولات کمک بزرگی به اقتصاد جامعه و البته مصرف کنندگان می کند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *