Silverlight | سیلورلایت

چراغ های LED

در زمان های اخیر، پیشرفت های تکنولوژیکی و ایده های نوآورانه به طور گسترده ای برای ایجاد شهرهای پایدار صورت گرفته است. با بهبود سطح کیفیت خیابان ها، می توان شاهد تحولات مثبت زیادی در ترافیک، امنیت و بهره وری در شهر بود. یکی از تکنولوژی های جدید که کارآیی زیادی نیز دارد، تکنولوژی ال ای دی می باشد. اما چراغ های LED چگونه چهره بزرگراه ها را در سراسر جهان تغییر دادند؟

کم کردن ترافیک

ترافیک های مداوم با سرعت حلزونی خودروها قطعا نشانه ای از خیابان هوشمند نیست. ضروری است که ترافیک را کاهش دهیم تا دیگر حوادث ناگوار مانندتصادفات و سایر حوادث جاده ای را از بین ببریم. البته زیرساخت های خیابان ها باید به گونه ای طراحی شوند که میزان آسیب پذیری به حداقل برسد. قطعا یکی از مواردی که در این زمینه کمک بزرگی می کند، روشنایی مناسب بزرگراه ها و جاده ها است. چراغ های LED در این زمینه مناسب می باشند.

افزایش امنیت
یکی از بهترین ویژگی های خیابان های هوشمند، امنیت آنهاست. اگر خیابان ها امن باشند، مردم احساس امنیت می کنند. به منظور بهبود امنیت، می توان از مراحل زیر استفاده کرد:

  • تجهیز خیابان ها با دوربین های امنیتی
  • بهبود دید با نصب چراغ های LED
  • افزودن گذرگاه های بیشتر
  • نصب سرعت گیر
  • نوار خط کشی عابر در مناطق کلیدی
  • کاهش محدودیت سرعت
  • راه حل های نظارتی مانند تشخیص خودکار پلاک خودرو

روشن کردن خیابان ها
روشنایی خیابان یک جنبه مهم برای رسیدن به خیابان امن می باشد. استفاده از روشنایی کارآمد نه تنها دید را بهبود می بخشد، بلکه موجب افزایش ساعت های صرف شده در خیابان ها نیز می شود. بدین منظور می بایست از چراغ های LED استفاده کرد.

تشویق به دوچرخه سواری
با طراحی دقیق و مناسب مکان دوچرخه سواری، مردم تشویق می شوند تا دوچرخه سواری را در سفرهای روزانه خود جایگزین استفاده از خودروهای عمومی کنند. این کار به کاهش آلودگی هوا، تراکم ترافیک و بهبود سلامت مردم منجر می شود. شبکه دوچرخه سواری به طور مناسب باید مناطق مسکونی را به بازارهای محلی، مدارس و پارک ها متصل کند.

فضای اختصاصی برای عابرین پیاده
خیابان های هوشمند و امن باید به گونه ای برنامه ریزی شوند که نه تنها بر ایمنی و آسایش رانندگان توجه کنند بلکه بر روی ایمنی پیاده ها نیز تمرکز کنند. پیاده سازی راه حل های مناسب برای ایمنی پیاده ها، کارایی خیابان ها را افزایش می دهد که به نوبه خود به یک شهر پایدار کمک می کند.

هدف اصلی ساخت خیابان ها امن تر و شهرهای پایدار برای افزایش امنیت و راحتی مردم است. با توجه به اینکه مردم بیشتر در مورد محیط اطراف خود نگران هستند، تغییرات فوق الذکر لیستی از توسعه شهر را به خود جلب کرده است. ما در آماتیس به این تغییر سازنده اعتقاد داریم و به طور مداوم نوآوری هایی را برای ایجاد جوامع بهتر انجام می دهیم. محصولات نورپردازی با تکنولوژی پیشرفته و با صرفه جویی در مصرف انرژی ما نه تنها نیازهای اساسی شهروندان را برآورده می کنند، بلکه با توجه به نگرانی های محیط زیستی رهبران نیز مطابقت دارند.

 

http://www.wiprolighting.com/blog/how-to-make-streets-safer-smarter-for-a-sustainable-city

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه