Silverlight | سیلورلایت

قبل از اینکه شما آماده خواندن کتاب در رختخواب شوید، یا این که مداد خود را برای حل جدول در رختخواب تیز کنید باید به فکر تامین نور کافی برای مطالعه باشید تا به چشمان شما فشار وارد نشود.

چه نوع نوری برای مطالعه کردن بهتر است؟

نور طبیعی

نور طبیعی همان نور ارائه شده توسط خورشید است. مردم اغلب به اشتباه فکر می کنند که نور طبیعی برای مطالعه کردن کافی است. اما ایده خوبی است که نور دیگری را هم روشن کنید تا اطمینان حاصل شود که نور کافی برای مطالعه شما فراهم شده است.

 

نور نورپردازی

نور نورپردازی نوری است که برای ارائه روشنایی کافی برای انجام کارهایی مانند تماشای تلویزیون، خوردن و صحبت کردن استفاده می شود. این دسته از نورها به طور کلی توسط لامپ های اطراف اتاق تامین می شوند. چراغ های نورپردازی نمی توانند نورهای خوبی برای مطالعه کردن فراهم کنند. چرا که نمی توان این دسته از نورها را بر روی کتاب و … تنظیم کرد.

وظایف نور برای مطالعه

نورهای مخصوص مطالعه مانند نور چراغ مطالعه وظیفه تامین نور برای مطالعه کردن را بر عهده دارند.

این گونه چراغ ها بر خلاف چراغ های دیواری و چراغ های نورپردازی، به راحتی می توانند روی کتاب، دفتر و … تنظیم شوند. بدون این که نور خیره کننده ای را به همراه داشته باشند.

لامپ ها

لامپ های زانویی و ال شکل و دیگر لامپ های قابل تنظیم بهترین گزینه برای تامین نور مطالعه می باشند. لامپ های زانویی برای چراغ های مطالعه و لامپ دیواری قابل استفاده هستند.

نکته مهم:

بهترین موقعیت برای قرار دادن یک چراغ مطالعه بالا و کمی پشت سر شما است.

 

https://www.hunker.com/13404033/what-type-of-light-is-best-for-reading

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه