Silverlight | سیلورلایت

نورپردازی با استفاده از چراغهای آویز یک راه ایده آل برای اضافه کردن نور به محیط اطراف و نمایش وسایل تزئینی است. این روزها بسیاری از طرح های  فانتزی چراغ های آویز در دسترس می باشد که می توانید با توجه به دکوراسیون منزل خود یکی از آن ها را انتخاب و خریداری کنید.

زیبایی، در دسترس بودن و هماهنگی با انواع دکوراسیون موجب شده تا افراد بسیاری مشتاق به استفاده از آویز برای نورپردازی و روشنایی باشند. اگر اگر شما هم یکی از این افراد هستید، ممکن است این سوال به ذهنتان برسد که ارتفاع مناسب چراغ آویز چقدر است؟

در این مطلب یک راهنمای خوب برای انتخاب ارتفاع مناسب برای لامپ شما قرار داده شده است.

چگونگی تعیین ارتفاع مناسب برای یک چراغ آویز – بخش اول

1- از خودتان سوالاتی را بپرسید

a. در مورد هدفی که از نورپردازی و استفاده از این چراغ های آویز دارید، فکر کنید

  • در مورد چیزی که از آویز می خواهید فکر کنید. آیا منظور این است که یک نور روشن برای تامین روشنایی فراهم کنیم؟ یک لوستر مطمئنا برای یک فضای کوچک مناسب نیست، در حالی که یک لامپ کاربردی تر می تواند برای فضای زندگی شما مناسب باشد.

  • مشخص کنید که آیا هدف شما از نورپردازی و اتتخاب لامپ با دکور اتاق مطابقت دارد. یک لامپ سبک ساخته شده از کروم یا فولاد ضد زنگ مدرن است. لامپ های شیشه ای هنری و احساسی هستند و لوسترها عاشقانه و زیبا. بنابراین مشخص کنید که با دکوراسیون شما هماهنگی داشته باشند.

b- مشخص کنید نور لامپ در چه ارتفاعی مناسب است

  • اندازه ارتفاع نور را در نظر بگیرید. اگر میزان نور زیاد است می توانید لامپ آویز را در ارتفاع بالاتری نصب کنید. در حالی که آویز با میزان نور کمتر باید در ارتفاع پایین تر نصب شود.

  • اندازه اتاق را در نظر بگیرید. آیا ارتفاع سقف زیاد است؟! اتاق هایی با سقف های فوق العاده بالا نیاز به چراغ هایی بزرگتر دارند و باید در ارتفاع پایین تری نصب شوند تا روشنایی را بتر فراهم کنند.

  • اگر شما چراغ آویز را برای بالای یک میز یا یک آشپزخانه جزیره نیاز دارید، در مورد اندازه، ارتفاع و تعداد مناسب آن نیز فکر کنید. اگر شما یک میز بزرگ دارید، بنابراین به تعداد بیشتری چراغ آویز نیاز دارید.

منبع با تلخیص و تصرف :

https://www.wikihow.com/Determine-The-Proper-Height-For-A-Pendant-Lamp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه