Silverlight | سیلورلایت

طراحی نور

دفاتر، تصاویر کلیشه ای خود را از فضاهای بسته و خسته کننده از بین می برند. آنها به حوزه کاری الهام بخش تبدیل می شوند که در آن ایده های شکوفایی و تصمیم گیری های مهم کسب و کار ایجاد می شود. به شرط این که طراحی نور مناسبی را در نظر بگیرند. دفاتر کاری دارای فضاهای متعددی هستندکه نیازهای گوناگون را تامین می کنند. از اتاقهای کارمندان گرفته تا طبقه ها و اتاق های کنفرانس و … همه فضاها برنامه های منحصر به فرد خود را دارند.

جلسات و اتاق های کنفرانس در داخل ساختمان های اداری نیازمند توجه ویژه ای هستند، زیرا فضایی هستند که در آن تعداد زیادی از فعالیت های مهم انجام می شود. از صندلی ها تا چراغ ها، همه چیز باید با یکدیگر هماهنگ باشد. از آنجا که نورپردازی یک جنبه مهم طراحی است، هرگز نباید نادیده گرفته شود.

روش های سنتی برای نورپردازی اتاق جلسات و دفاتر اداری کاربرد ندارند. امروزه چراغ های LED، راه حل های روشن تری برای روشن کردن فضاهای اداری ارائه می کنند.

در اینجا راهکارهایی برای طراحی نور در فضاهای جلسه در نظر گرفته شده است

طراحی نورپردازی برای جلسه یا اتاق کنفرانس یک فرایند پیچیده است و شامل عوامل مختلفی نظیر انواع وسایل، شدت، دمای رنگ و غیره می شود.

فناوری ال ای دی در روشنایی
انتخاب چراغ های LED گزینه مناسبی برای نورپردازی فضاهای اداری هستند زیرا در مقایسه با راه حل های نورپردازی معمولی عملکرد بهتری دارند. آنها دارای انرژی کارآمدی می باشند. نیاز به تعمیر و هزینه نگهداری کمی دارند. دوستدار محیط زیست هستند و دارای طول عمر مفید  50،000 ساعت می باشند. هنگام طراحی اتاق های جلسات، ضروری است که وسایل موجود در اتاق با یکدیگر هماهنگ باشند.

انعطاف پذیری
از اتاق های جلسات در داخل دفاتر برای اهداف مختلف از جمله کنفرانس ها، سخنرانی ها، تماس های مشتری و موارد دیگر استفاده می شود. روشنایی این دفاتر می بایست نیاز همه آن ها را برطرف کند. استفاده از چراغ های LED به این هدف کمک می کند، زیرا می توانند توسط دستگاه های مختلف اتوماسیون بر روی یک شبکه متصل و کنترل شوند. این محصولات قابلیت هوشمند شدن را دارند و می توان با سیستم هوشمند به صورت خودکار آن ها را روشن یا خاموش کرد. از این رو در مصرف انرژی صرفه جویی قابل توجهی می شود.

 بهره وری
هنگامی که به دنبال طراحی نور برای فضای جلسه هستید، ضروری است دمای رنگ را در نظر بگیرید. دمای رنگ بسیار مهم است. زیرا رنگ در تعیین فضا نقش حیاتی دارد. دمای رنگ با کلوین (K) اندازه گیری می شود. دمای رنگی که در محدوده 2000K تا 3500K قرار دارد دارای تنش گرمایی است، در حالی که 4000K  سفید خنثی است. برای فضای اداری، دمای رنگ ترجیح داده شده از 4000K تا 6000K است زیرا برای محیط های فعال تر مورد توجه قرار می گیرد. همچنین انتخاب دمای رنگ بستگی به موقعیت جغرافیایی دفتر دارد. اساس چگونگی آب و هوا ، رنگ وسایل و … می تواند بهره وری و تمرکز را افزایش دهد.

 هزینه نگهداری پایین
با توجه به طول عمر بالا و با کیفیت بودن محصولات هزینه نگهداری این لامپ ها پایین است. اما ممکن است  آنها یک بار در طول عمر خود نیاز به تعمیر و نگهداری پیدا کنند. در این صورت از یک متخصص کمک بگیرید.

یکنواختی نور
فضای محیط های کار و اداری نیاز به روشنایی مطلوبی دارد. زیرا روشنایی ناهموار می تواند خسته کننده باشد. در مواردی که نورپردازی ناهموار است، چشمها خسته شده و تمرکز کم می شود. اما محصولات ال ای دی دارای نور یکنواختی هستند و کم و زیاد نمی شوند.

منبع:

wiprolighting

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه