مقاله ها

ایده های ساخت کاردستی نورپردازی برای کودکان و نوجوانان در تابستان

کاردستی نورپردازی

با تعطیل شدن مدرسه اوقات فراغت کودکان و نوجوانان زیاد می شود. بنابراین پر کردن این اوقات برای والدین امری دشوار است. اگر شما ایده ای برای مشغول کردن فرزند خود ندارید، این مطلب را دنبال کنید. در این مطلب ایده های ساخت کاردستی نورپردازی داده می شود. بنابراین می توانید علاوه بر ساخت یک وسیله کاربردی فرزند خود را مشغول کنید.

ایده های ساخت کاردستی نورپردازی برای کودکان و نوجوانان در تابستان

فانوس کاغذی

ساخت فانوس کاغذی یک راه آسان است که با استفاده از آن بچه های جوان شما می توانند از تمام تابستان خود لذت ببرند. خوشبختانه ده ها مدل چاپ برای بدنه این فانوس ها در سطح اینترنت وجود دارد. بنابراین شما می توانید از هر طرحی که دوست دارید استفاده کنید. طرح را روی پاکت کاغذی چاپ کرده و سپس با کاتر یا قیچی طرح را از پاکت خارج کنید. بعد از درست کرن بدنه کاغذی فانوس، می توانید از یک چراغ چای LED استفاده کنید. آن را داخل فانوس قرار دهید و فضای اتاق را روشن کنید. این وسیله به خوبی می تواند روشنایی فضا را تامین کند.

با کمک بزرگ تر می توانید این چراغ ها را به برق وصل کنید یا این که از باطری برای روشن کردن چراغ های  LED استفاده کنید.

کهکشان راه شیری

این فعالیت سرگرم کننده با استفاده از جعبه های مقوایی بزرگ و چراغ های کریسمس LED انجام می شود. برای درست کردن این کاردستی نورپردازی به کودکان خود کمک کنید تا سوراخ های کوچکی را در بالا و دو طرف جعبه برای قرار دادن چراغ ها ایجاد کنند. بعد از سوراخ کردن مکان های مورد نظر، از چراغ های کریسمس که به صورت ریسه و نواری هستند استفاده کنید. ریسه کریسمس را به باطری وصل کرده و از داخل جعبه رد کنید. بعد هر چراغ را از داخل یک سوراخ بیرون بیاورید. بچه های شما همچنین می توانند سیارات پلاستیکی را درست کنند تا کهکشان راه شیری زیباتری داشته باشند. ددر نهایت چراغ ها را توسط باطری روشن کنید.

باتری لیمویی

یک راه جالب برای معرفی فرزندانتان با برق این است که یک باتری لیمو را به یک دیود LED وصل کنید. برای این فعالیت، شما نیاز به 4 لیمو، 4 میخ گالوانیزه، 4 قطعه سیم روکش مسی دارای گیره، و دیود LED خواهید داشت. یک میخ را داخل لیمو کنید و از قسمت دیگر بیرون بیاورید. سپس از سیم ها و گیره ها استفاده کرده و ابتدا و انتهای میخ را با گیره نگه دارید.  LED های دیود LED را به گیره ها وصل کنید تا مدار را کامل کنید و دانشمندان تازه وارده را جذب این لیمو ها کنید. حالا ببینید چه اتفاقی می افتد.

blog.1000bulbs.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *