مقاله ها

مقایسه تکنولوژی های COB LED و MCOB LED

تکنولوژی های COB LED و SMD LED

تکنولوژی های COB LED و MCOB LED در مقالات قبلی به طور کامل معرفی شد؛ این مقاله به مقایسه ای بین این دو تکنولوژی با یکدیگر می پردازد. تکنولوژی های COB LED و MCOB LED از یک جهت شبیه هم هستند. چیپ های MCOB LED از نظر کاربرد و موارد مصرف، بسیار شبیه به چیپ های COB LED هستند. با این وجود دستگاه های MCOB LED از COB LED متفاوت است.

مقایسه تکنولوژی های COB LED و MCOB LED

MCOB برای موقعیت های ولتاژ پایین بهتر است. MCOB همچنین نیازمندی های لامپ استاندارد برای نور نقطه ای و نور افکن را برآورده نمی کند. در حالی که دستگاه های MCOB LED نیازمندی های برای تبدیل شدن به یک لامپ استاندارد را برآورده نمی کند، مقدار زیادی از نور و بزرگ برای شرایط ولتاژ پایین مانند A19 لامپ تولید  می کند. در واقع، A19 لامپ در حال حاضر رایج ترین مورد استفاده تکنولوژی MCOB LED است. اگر شما یک لامپ LED A19 در آینده نزدیک بخرید، به احتمال زیاد یک لامپ MCOB LED باشد.

MCOB LED تکنولوژی بسیار جدیدی است و با این که تولید کنندگان نه چندان زیادی در حال تولید آن هستند، اما به احتمال زیاد، در آینده نزدیک، کاربردها و موارد مصرف بسیار بیشتری غیر از فقط لامپ A19 را پیدا خواهد کرد. بسیاری از برنامه های برای لومن بالا به حساب که MCOB LED می توانید به انجام برسانند، و نوآوران این تکنولوژی به احتمال زیاد در حال تلاش برای ایجاد محصولات جدیدی هستند که بازار پیش از این هرگز ندیده بود. دنیای روشنایی LED کلا دنیای هیجان انگیزی است چرا که ما دائماً می بینیم که در حال تغییر است و قبل از چشم بر هم زدن ما یک تحول جدید پیدا می کند. حتی شاید به زودی ما یک تکنولوژی دیگر غیر از LED  را در بازار چراغ و لامپ شاهد باشیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *