مقاله ها

نکاتی که باید در هنگام خرید لامپ LED به آنها توجه داشت، چیست؟

خرید لامپ LED

خرید لامپ LED (قسمت اول)

درهنگام خرید لامپ LED باید به شاخص های زیادی در کنار قیمت توجه کنید، تا بتوانید تصمیم بگیرید که کدام محصول با توجه به کیفیت خود، انتخاب بهتری است. چراکه در هنگام انتخاب پنل های LED و یا خرید لامپ LED، برند های مختلف با قیمت های متفاوتی در بازار موجود است. شاید خرید گران ترین محصول بتواند به شما کیفیت مطلوبی را ارائه کند، ولی حتما میتوانید با همان کیفیت، پنل های LED خوش قیمتی پیدا کنید.

شرکت آماتیس در مورد پنل های سیلورلایت ، بهترین آمیزه از کیفیت و قیمت را در اختیار شما قرار می دهد.

واتاژ (توان خروجی) معادل

در حالی که لومن ، استانداردی جدید هستند، که به ما کمک می کند تا یک راهنمای به راحتی قابل تشخیص داشته باشیم. مقایسه یک لامپ LED با لامپ های رشته ای به شما یک برآورد تقریبی خواهد داد تا بدانید که چگونه به خوبی یک اتاق را روشن می کند. به عنوان یک چهره بسیار تقریبی، میزان واتاژ (توان خروجی) که در لامپ LED ، شما به آن نیاز دارید به یک چهارم یا یک پنجم ارزش میزان واتاژی که معمولا شما به آن در لامپ رشته ای نیاز دارید نزدیک است.

پس یکی از شاخص های قدرت نور پنل LED، توان خروجی و یا توان مصرفی آن است.

لومن

لومن، شاخصی است که بطور مستقیم میزان خروجی نور یک لامپ را اندازه گیری می کند. به طور متوسط، یک لامپ های رشته ای ۶۰ واتی در ۸۰۰ لومن می درخشد، (با تقریب مثبت و منفی ۵۰ تا۱۰۰ لومن). میزان واریانس بستگی به کارخانه تولید کننده و سن لامپ دارد. LED ها به طور مستقیم بر اساس میزان لومن بیشتر و همچنین دوام بیشتر بدون تیره کردن لامپ امتیازبندی و رتبه بندی می شوند.

از تقسیم شاخص لومن بر واحد سطح واحد لوکس ساخته می شود، که شاخص مهمی برای روشنایی مورد نیاز در کار های محتلف است، که در آینده مقاله ی جداگانه ای برای آن نوشته خواهد شد.

دمای رنگ

دمای رنگ راهنمایی برای شماست برای چگونه لامپ خود را نگاه خواهد کرد. دماهای پایین تر، گرمتر هستند؛ با دمای رنگ ۲۷۰۰ تا ۳۰۰۰ کلوین، یک رنگ “سفیدِ گرم” تابان تر است در حالی که همین لامپ با دمای رنگ بالاتر مانند ۵۰۰۰ کلوین، یک نور “سفیدِ زبر” خیلی خشنی را تحویل خواهد داد. راهنمای نورپردازی ما اجازه می دهد تاشما یک دمای رنگ را انتخاب کنید و بعد ببینید که چگونه دمای رنگ مناسب یک آشپزخانه را دگرگون خواهد کرد.

مبدل جریان

لامپ های LED به دلیل طراحی خاص خود، به طور معمول در ولتاژ AC اجرا نمی شوند. به همین دلیل بسیاری از LED ها، برای انجام عملیات مناسب نیاز به نوعی مبدل برای تبدیل ولتاژ از AC به DC دارند. اکثر لامپ های LED مبتنی بر سوکت، “خود مبدل” هستند، اما شما همیشه باید قبل از خرید، اگر آن لامپ ال ای دی “خود مبدل” نیست؛ مطمئن شوید که به همراه یک LED و یک مبدل هم در همان زمان خریداری می کنید.

پرش نوری

چیپست  های LED که در ولتاژ ۲۲۰ کار می کنند دارای پرش نوری هستند. که به دلیل تناوب جریان برق، با دوره تناوب ۵۰ الی ۶۰ هرتز که استاندارد برق ایران است. این به معنی داشتن پرش نوری در دستگاه هست که معمولا با چشم عادی دیده نمی شود. برای تشخیص این موضوع کافیست تا از یک ریسه ی LED ، با گوشی موبایل فیلم برداری کنید. مشاهده خواهید کرد که چطور این چیپست ها چشمک میزنند. با اینکه این موضوع با چشم عادی دیده نمی شود ولی در طولانی مدت باعث خستگی چشم و سردرد می شود. در نتیجه برای تامین نور محیط ،نیازمند پنل LED ای خواهید بود که مبدل جریان (درایور) مجهز به تکنولوژی fleaker free دارد.

مقایسه جریان مسقیم و متناوب برای چیپست LED

مقایسه جریان مسقیم و متناوب برای چیپست LED

مدار های مبدل پیشرفته ی چراغ های LED سیلورلایت ، با تکنولوژی مبدل بدون پرش یا flraker free ، منبع مناسبی برای تامین روشنایی محسوب می شوند. برای دیدن پنل های LED سیلورلایت می توانید به فروشگاه آنلاین شرکت آماتیس مراجعه بفرمایید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “نکاتی که باید در هنگام خرید لامپ LED به آنها توجه داشت، چیست؟

  1. عربی گفت:

    سلام.وبسایت زیبایی دارید.دست گلتون درد نکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *