Silverlight | سیلورلایت

مقایسه

لامپ فلورسنت معمولی متشکل از یک لوله درزبندی شده است که درون آن مقدار کمی جیوه و گاز آرگون می باشد. در ابتدای کار این لامپ ها محبوب بودند و جایگاه خوبی را پیدا کردند. اما به مرور زمان و مشخص شدن مشکلات آن استفاده از آنها محدود شد.

وجود عنصر خطرناک جیوه موجب شد تا مصرف آن ها محدود شود. این لامپ ها قابل بازیافت نیستن و در صورت شکسته شدن و استنشاق گاز جیوه خطرات جدی را برای فرد به همراه دارند.

حمل و نقل این لامپ ها هم کار سختی بود. زمانی که لامپ فلورسنت معمولی می سوخت، می بایست برای تعویض آن اقدام کنید. خرید لامپ جدید و حمل آن هم خودش معضل بزرگی بود. به علاوه طول عمر این لامپ ها بالا نبود و به صورت مداوم باید لامپ تعویض می شد.

مصرف بالای برق هم از دیگر دلیلی بود تا استفاده از این لامپ ها محدود شود. با پیشرفت تکنولوژی و تولید پنل های LED این مشکلات برای همیشه به تاریخ پیوستند. جایگزینی فلورسنت با پنل های LED آسان ترین و مطمئن ترین راه برای صرفه جویی در مصرف برق است.

به علاوه استفاده از این پنل ها موجب می شود تا هزینه های تعمیر و نگهداری بسیار کم شود. و در مقایسه با لامپ های فلورسنت، محیطی پر نورتر و روشن با کیفیت بالاتر نور فراهم شود.

در چراغ  فلورسنت سنتی، حدود۴۰٪ از نور از دست می رود. اما در پنل های LED بر عکس فلورسنت ها، نورهای گسترده و پرنور با مصرف برق کم فراهم می شود.

جدول مقایسه مصرف انرژی پنل های LED و چراغ های فلورسنت

جدول مقایسه چراغ های فلورسنت و پنل های ال ای دی

پنل LED از فن آوری SMD استفاده می کنند. این فن آوری موجب تولید نوری قدرتمند با کیفیت بالاتر و مصرف انرژی کمتر می شود.

در صورت کسب اطلاعات بیشتر درباره مزایای این فن اوری می توانید مقاله  فن آوری SMD برای محصولات LED را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه