مقاله ها

مزایای تکنولوژی SMD برای محصولات LED

تکنولوژی SMD

تکنولوژی SMD در محصولات LED کاربرد بسیار زیادی دارد. این کاربرد به قدری است که بیشتر قطعات ال ای دی که در روشنایی استفاده می شوند. بر اساس همین تکنولوژی ساخته می شوند.

تولید کنندگان محصولات ال ای دی همواره به دنبال راهکاری بودند که با استفاده از آن مشکل عدم امکان استفاده از هیت سینک های خارجی را برطرف کنند. تا در نتیجه بتوانند توان و طول عمر ال ای دی ها را بالا ببرند. و همین طور توان بهبود بخشیدن به کیفیت لحیم کاری در آن ها را داشته باشند.  از این رو به تکنولوژی SMD روی آوردند.

مزایای تکنولوژی SMD

ال ای دی هایی که بر پایه این تکنولوژی ساخته می شوند، دو یا چند پایه برای لحیم کاری دارند. به اضافه یک پد مخصوص برای انتقال حرارت. به صورت نرمال و معمولی جنس این پد باید از جنس مس با کیفیت باشد. از این رو ال ای دی هایی که فاقد مس مرغوب یا فلزات مناسب تر هستند در انتقال حرارت به مشکل بر می خورند و در نتیجه طول عمر مفید و استاندارد آن ها کاهش می یابد.

لامپ های ساخته شده بر پایه اس ام دی به محض این که ولتاژ برق به آن ها می رسد، روشن می شوند . و به حداکثر نور خود می رسند. در این لامپ های بی نظیر بر خلاف لامپ های کم مصرف معمولی نور در همه جهات منتشر نمی شود. بلکه این امکان وجود دارد که تابش نور بسته به میل و نیاز شما تنظیم شود. این موضوع زمانی که شما به تمرکز نور نیاز دارید اهمیت ویزه ای پیدا می کند.

در لامپ های SMD این امکان برای مصرف کننده وجود دارد که هم از جریان AC استفاده کند و هم از جریان DC. بنابراین هم می توانید از منبع خورشیدی بهره ببرید و هم از باطری. که این خود مزیت بزرگی است.

مصرف انرژی این لامپ ها هم بسیار پایین است. در نتیجه در مصرف برق صرفه جویی زیادی می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *