مقاله ها

لزوم استفاده از روشنایی LED در بیمارستان

روشنایی LED در بیمارستان

روشنایی در بیمارستان ها و درمانگاه های بهداشتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. روشنایی این محیط ها باید شفاف و با کیفیت بالا باشد، به طوری که بیمار و کارکنان بیمارستان به ویژه پزشک و پرستار احساس راحتی کنند و در محیط مطلوبی ارائه خدمت داشته باشند. اگر چه بسیاری از بیمارستان ها و کلینیک ها از منابع سنتی استفاده می کنند اما این یک اشتباه بزرگ است. برای آگاهی بیشتر لزوم استفاده از روشنایی LED در بیمارستان ها بیان می شود.

نیاز به روشنایی LED در بیمارستان

چند سال پیش، چیزی به عنوان “نور سالم” وجود نداشت. منابع نور سنتی مانند لامپ های رشته ای و لوله های فلورسنت، مسئولیت تامین روشنایی محیط را بر عهده داشتند و هیچکس به تاثیر نورپردازی بر محیط کار و رفاه ساکنان اعتقاد نداشت. اما با ظهور فناوری LED، محققان دریافتند که نور منتشر شده از LED ها به میزان قابل توجهی از کیفیت بالاتری برخوردار بوده و به طور کلی مردم، حیوانات و گیاهان را در طول مدت زمان بیشتری تحت تاثیر قرار می دهد.

هنگامی که به عنوان بیمار دربیمارستان هستید یا به عنوان پزشک و پرستار در این محیط کار می کنید، برای مدت زمان بسیار طولانی در معرض نور نصب شده قرار می گیرید. اگر روشنایی محیط از کیفیت خوبی برخوردار نباشد سردرد، احساس خستگی و بی حالی در شما به وجود می آید. در حالی که فناوری روشنایی LED ثابت کرده است که برای بهبود محیط کار مناسب بوده و در واقع می تواند باعث افزایش کارایی کار شود.

اتاق بیمار

روشنایی اتاق بیمار به خوبی می تواند نقش مهمی در بهبود سلامت بیماران داشته باشد. سیستم های نورپردازی ایده آل، موجب می شود تا بیماران کنترل بیشتری بر محیط خود داشته باشند و به مراقبین و کادر درمان کمک می کند تا کار خود را به طور موثر انجام دهند.
نور مناسب کمک به کارآیی بهتر پرسنل بیمارستان و آسایش و رفاه بیمار می کند.

چراغ های استیشن پرستاری باعث افزایش بینایی برای مراقبان شده که در نتیجه انجام وظایف مهم مانند نظارت و تشخیص بیماری با کیفیت بهتری انجام می شود.

سیستم های روشنایی LED در بیمارستان دارای اهداف پایدار مراقبت های بهداشتی برای بیماران هستند و علاوه بر کاهش هزینه های انرژی، برای مدتی طولانی هزینه های تعمیر و نگهداری را نیز کاهش می دهند.

normasym.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *