مقاله ها

۱۰ ایده روشنایی دست ساز

امتیاز دهید

در بازار طرح های مختلفی از محصولات روشنایی وجود دارد که می توانید بر اساس نیاز و میزان بودجه مورد نظرتان آنها را خریداری کنید. اما اگر به دنبال خلاقیت و ثبت کارهای دستی خود هستید، در این مطلب ایده هایی به شما نشان داده می شود که خودتان می توانید محصولات روشنایی را ساخته و مورد استفاده قرار دهید.

۱۰ ایده روشنایی دست ساز

 

نکته مهم: در صورت نداشتن دانش و مهارت  لازم، برای ساخت و نصب این روشنایی ها حتما با یک برقکار حرفه ای مشورت کنید.

  1. آویز مسی

طراحی ساده و کاربردی به همراه رنگ زیبای این آویز تحسین همگان را بر می انگیزد. رنگ زیبای مس و عمر طولانی آن موجب می شود تا با کمترین هزینه زیباترین آویز را برای اتاق یا منزل خود طراحی کنید.

  1. چراغ های متصل به دیوار

چوب بلوط بهترین گزینه برای ساخت این محصولات می باشد. طراحی خاص وساده، استفاده از مواد طبیعی موجب ی شود تا زیبایی خاصی به دست سازه شما داده شود. می توانید این دیوارکوب ها را به صورت تکی یا به تعداد در راهروها یا هر مکان دیگری که تمایل مورد استفاده قرار دهید.

  1. ساخت لوستر برنجی

خیلی ساده و راحت با کمی خلاقیت می توانید لوستر زیبایی را با آلیاژ برنج بسازید. می توانید این لوستر را تکی یا مانند تصویر با متصل کردن تعدادی لوستر تکی به یکدیگر طراحی کنید.

  1. ۴٫ چلچراغ گرد آهنی

برای ساخت این لوستر نیاز به جوشکار دارید. دقت کنید که لوسترهای آهنی سنگین هستند. بنابراین تمهیدات امنیتی را مد نظر داشته باشید. از لامپ های کم مصرف می توانید استفاده کنید. در اینصورت علاوه بر تامین نور با کیفیت در هزینه برق مصرفی نیز صرفه جویی می کنید.

  1. ۵٫ استفاده از لوله برای ساخت آویز

مزیت این طراحی  این است که می توانید با استفاده از لامپ های رنگی و طول سیم مختلف این آویز را بسازید.یا این که لامپ ها را به صورت سری یا متالی نصب کنید.

  1. نورپردازی در قفس

از لوازم برنزی برای ساخت این قفس می توانید استفاده کنید. سادگی و طراحی نوستالژیک این مدل حس خوبی را برای بیننده به همراه دارد. مجدداً قبل از هر گونه سیم کشی، با یک برقکار حرفه ای مشورت کنید.

  1. ۷٫ ساخت آویز بتونی

اگر به شما گفته شود این آویزهای زیبای بتنی از بطری های پلاستیکی ساخته شده اند باور می کنید؟! بله تعجب نکنید. این آویزها از بطری های بازیافتی درست شدند. بعد از طراحی روی آنها با مواد بتنی پوشش داده شده است. حالا دیدید که با کمترین هزینه زیباترین آویزها را می توانید بسازید.

  1. آویز بزرگ

این نوع آویز دارای طرفداران زیادی می باشد. از این آویز بزرگ نه فقط در منزل بلکه در محل کار و مغازه هم میتوان استفاده کرد. یکی از مکانهایی که به خوبی میتوان از این آویز بزرگ درآن استفاده کرد، جزیره آشپزخانه می باشد. این آویز از ترکیب آهن و برنج ساخته شده است.

  1. ۹٫ روشنایی دیواری متحرک

 

دیدن این روشنایی بسیار شگفت انگیز است. این آویزبرای مکان های کوچک بسیارمناسب است و به راحتی می تواند تغییرجهت دهد.

  1. ۱۰٫ آویز با حباب شیشه ای

 

استفاده از حباب شیشه ای چه ساده و چه رنگی به جذابیت بصری محیط کمک زیادی می کند. با این روش می توانید یک چشم انداز جدید بی نظیر را به وجود آورید.

منبع:

https://www.hunker.com/13590070/10-industrial-lighting-ideas-you-can-buy-or-diy

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *