مقاله ها

۱۲ ایده خلاقانه برای نورپردازی اتاق خواب

امتیاز دهید

معمولا اتاق خواب از چندین نوع روشنایی بهره مند می شود. لامپ های موجود در نزدیکی تخت، نور مرکزی، نورپردازی های تزئینی و غیره. اما گاهی اوقات به دلایل مختلفی همچون کمبود فضا دشوار است که منابع نوری را تامین کنیم. در این مطلب ۱۲ ایده روشنایی اتاق خواب وجود دارد. لطفا با ما همراه باشید.

 

۱۲ ایده خلاقانه برای نورپردازی اتاق خواب

 

 1. استفاده از لامپ های آویزان و معلق

این لامپ های آویزان موجب می شوند تا از لحاظ بصری زیبایی خاصی به وجود آید. نصب آن ها راحت و ساده است و به عنوان یک کار هنری و دستی خودتان می توانید آن ها را طراحی کنید.

 1. آویزهای قطره ای شکل کنار تخت خواب

این روش دیگری برای روشن کردن فضای اتاق خواب می باشد. قطره های زیبای آویزان کنار تخت خواب بسیار زیبا است و البته به نظر می رسد ساده تر و تمیز تر از گزینه قبلی باشد.

 1. خودتان لوستر بسازید

لوسترها همیشه نیازی به دقت و جذابیت ندارند. یک مدل ساده و خلاقانه در یک فضای مدرن یا صنعتی عالی عمل می کند.

 1. نور ساده مرکزی را به شکل قطره ای تغییر دهید

همان گونه که در این تصویر می بینید، نور مرکزی که یک لامپ سادهبوده استتوسط حباب های قطره ای پوشش داده شده و زیبایی خاصی را به وجود آورده است.

 1. استفاده از لامپ های تکی نصب شده به دیوار در کنار تخت

استفاده از این لامپ ها هم موجب تامین روشنایی و جذاب شدن محیط می شود. این لامپ ها به دیوار متصل شده و در کنار تخت و آینه مورد استفاده قرار می گیرند. فقط باید این لامپ ها را در ارتفاع مناسب نصب کرد.

 1. از ریسه های روشنایی LED لذت ببرید.

استفاده از ریسه های ال ای دی هم گزینه خوبی است.  نوار های  LED تزئینی دارای وظیفه دوگانه ای هستند: هم تامین نور می کنند و هم تزیینی و دکوراتیو هستند.

 1. ۷٫ استفاده از چراغ های رومیزی زیبا و مدرن

مدل های زیبا و جذابی از چراغ های رومیزی وجود دارند که به راحتی می توانید با توجه به رنگ و سبک دکوراسیون اتاق خواب خود یکی را انتخاب کنید.

 1. ۸٫ آباژورهای ایستاده کلاسیک.

این آباژورها در مدل ها و طرح های زیبایی وجود دارند. این هاهم مانند چراغ های رومیزی هم نقش تامین نور را دارند و هم برای زیبایی و دکوراتیو مورد استفاده قرار می گیرند.

 1. ۹٫ ایجاد روشنایی فریبنده با پرده های جادویی

از ریسه های ال ای دی می توان استفاده کرد و پرده بالای تخت خواب را به صورت فریبنده و جادویی تزیین کرد.

 1. ۱۰٫ استفاده خلاقانه از شومینه اتاق

اگر در اتاق شما یک شومینه وجود دارد، در فصولی که از آن استفاده نمیکنید آن را به حال خود رها نکنید. زمانی که شومینه غیر قابل استفاده است می توانید شمع های بزرگ را داخل آن قرار داده و زیبایی خاصی را به اتاق خود بدهید.

 1. ۱۱٫ استفاده از چراغ های تکی شیشه ای در کنار تخت خواب

مزیت این چراغ ها این است که می توانید رنگ شیشه آن را با رنگ اتاق خواب خود هماهنگ کنید.

 1. نگه داشتن منبع روشنایی روی پنکه سقفی اتاق خواب

چه کسی می گوید چراغ های سقفی باید زشت باشند؟ با این روش هم منبع نور اتاق تامین می شود و هم جذابیت خاصی به پنکه داده می شود. تصورکنید زمانیکه پنکه در حال چرخش است و چراغ روشن میشود چه منظره زیبایی به وجود می آید!

منبع:

https://www.hunker.com/13590074/12-clever-bedroom-lighting-ideas

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *