مقاله ها

RGB LED چیست؟

RGB LED
امتیاز دهید

به محصولات LED که قابلیت تغییر رنگ داشته باشند RGB LED گفته می‌شود. این محصولات از قابلیت هایی نظیر امکان کنترل رنگ، سرعت و میزان روشنایی برخوردار هستند. RGB مخفف Red، Green , Blue می‌باشد و نشان دهنده آن است که با ترکیب سه رنگ اصلی قرمز ، سبز و آبی امکان تولید بیش از ۱۶ میلیون رنگ (طیف کامل رنگ ها) وجود دارد.

RGB LED تقریبا شبیه LED های معمولی می‌باشد با این تفاوت که درون RGB LED از سه LED استفاده شده است، یک عدد LED قرمز ، یک عدد LED سبز و یک عدد LED آبی. با تغییر روشنایی هر یک از این LED ها قادر خواهید بود رنگ دلخواه خود را به وجود آورید. با تغییر ولتاژ هر یک از LED های درون پک RGB LED می توانید روشنایی هر یک از LED های آن را تعیین کنید و به دنبال آن رنگ دلخواه خود را به وجود آورید.

مدل های محصولات RGB LED

این محصولات دارای دو مدل می‌باشند

RGB LED سه رنگ ۳ واتی

نوع LED به کار رفته در این مدل، به صورت پکیج بوده که هر سه چیپ رنگی قرمز و سبز و آبی را در خود جای داده است و با توجه به نزدیک بودن چیپ ها به یکدیگر و همچنین عدم دفع حرارت مطلوب و پایین بودن لومن پر وات آن (حدود ۴۰ لومن پر وات)، گزینه خوبی نمی باشند.

RGB LED تک رنگ ۱ واتی

با توجه به استفاده از چیپ های به صورت مجزا در این مدل، علاوه بر دفع حرارت مطلوب و بهره گیری از حداکثر بازده نوری، نحوه ترکیب رنگ LED ها با یکدیگر بسیار چشمگیرتر خواهد بود همچنین چیدمان این مدل، در پروژکتور و وال واشرهای تولید شده به صورتی است که امکان کنترل‌ آن‌ها با تجهیزات ذیل فراهم می‌شود.

  1. منبع تغذیه (Power Supply)
  2. کنترلر LED یا LED Controller
  3. آمپلی فایر (Amplifier)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *